Esl Admission Essay Ghostwriter Site Uk Covering Letter Business Manager Thesis Statement In A Paper Thesis Statement About Fear Compare And Contrast Essay Topics Movies Near Copd Case Study Stella Bernhardt

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (15.10 – 21.10)

Kontuzja łydki elimnuje na dłużej z gry Dejana Vincića. Natomiast Aleksa Brdjović wraca do gry po długiej przerwie. Co jeszcze przyniósł nam miniony tydzień? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości ze świata męskiej siatkówki. 


Komunikat klubu Cerrad Czarni Radom w sprawie kontuzji Dejana Vincića

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że rozgrywający drużyny z Radomia, Dejan Vincić, zmaga się z urazem prawej łydki i przez to będzie musiał odpoczywać od gry i treningów przynajmniej do 4. kolejki Plusligi. Niestety, w piątek klub poinformował, że Słoweniec w tym samym dniu wyjechał do swojego ojczystego kraju, by poddać się rehabilitacji pod okiem specjalistów z reprezentacji narodowej, w której gra rozgrywający. Przewidywany czas przymusowego odpoczynku od treningów z drużyną Czarnych to cztery tygodnie. Włodarze klubu mają nadzieję jednak, że czas ten się nieco skróci. W tej sytuacji zespół z Radomia będzie starał się uzupełnić skład o nowego, drugiego rozgrywającego.

Zmiany w AZS-ie Częstochowa

AZS Częstochowa w poprzednim sezonie w barażach o miejsce w Pluslidze musiał uznać wyższość Aluronu Virtu Warta Zawiercie, czego efektem jest spadek drużyny do I ligi. W związku z tym doszło do wielu zmian w klubie i jego Zarządzie. Dotychczasowego Prezesa Zarządu, Romana Lisowskiego na tym stanowisku zastąpił Kamil Filipski, a Wiceprezesem został wybrany Mateusz Czaja. Nowym trenerem zespołu został Krzysztof Stelmach, który przejął schedę po Michale Bączkiewiczu. Również sam zespół opiera się na polskich, młodych siatkarzach – żaden zawodnik z obecnego składu częstochowian nie urodził się przed 1990 rokiem.

Ciąg dalszy spekulacji na temat przyszłego selekcjonera naszej reprezentacji

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o wypowiedzi prezesa PZPS, Jacka Kasprzyka, który przyznał, że jest siedmiu kandydatów na stanowisko trenera reprezentacji Polski, w tym jeden kandydat jest zagranicznym szkoleniowcem. Przegląd Sportowy w tym tygodniu poinformował swoich czytelników, że Vital Heynen jest tym domniemanym zagranicznym selekcjonerem. Tych informacji jednak nie potwierdził ani sam zainteresowany, ani działacze PZPS-u. Vital Heynen obecnie jest trenerem reprezentacji Belgów, która pod jego wodzą zajęła 4. miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Aby poznać faktyczną odpowiedź na to kto zostanie nowym szkoleniowcem naszej kadry musimy jeszcze trochę poczekać. W najbliższym tygodniu Zarząd PZPS-u powinien zatwierdzić wybór następcy Ferdinando De Giorgi’ego.

FIVB i CEV dołączają się do promocji siatkówki w Anglii 

W Londynie gośćmi Volleyball England (organizacji, która w Anglii jest odpowiednikiem dla naszego PZPS) byli prezydenci FIVB i CEV, czyli Ary S. Graca oraz Aleksandar Boricic. Prezydent FIVB przypominiał jak wielką popularnością cieszyły się mecze siatkówki halowej i plażowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W czasie delegacji podkreślono znaczenie promocji siatkówki w szkołach, wśród uczniów. Członkowie delegacji byli przekonani o tym, że siatkówka może stać się naprawdę popularną dyscypliną na wyspach brytyjskich. Jak dokładnie ma wyglądać pomoc FIVB i CEV w zakresie promocji siatkówki jeszcze nie wiemy, ale z pewnością wkrótce się o tym przekonamy.

Aleksa Brdjović może wrócić na siatkarskie parkiety

Były siatkarz PGE Skry Bełchatów w sierpniu tego roku był zmuszony zawiesić swoją sportową karierę. Przyczyną tego były problemy zdrowotne, a mianowicie arytmia serca. Po ponad pięciu miesiącach przerwy od gry Serb będzie mógł w końcu powrócić na boisko, ponieważ w tym tygodniu pomyślnie przeszedł przez testy obciążeniowe. Rozgrywający jest jeszcze zobligowany do zdobycia licencji pozwalającej na grę, ale to wydaje się formalnością. Zawodnik przyznał, że był to dla niego bardzo ciężki okres i cieszy się, że to już za nim. Kontarkt siatkarza z Arkasem Spor Izmir został zerwany, więc Brdjović będzie szukał w najbliższej przyszłości klubu. Serb ma już ofertę z libańskiego zespołu, który prowadzi serbski trener, Goran Ilić. Do rozgrywającego dzwonili także menedżerowie drużyn z Berlina i Bydgoszczy. Zanim jednak siatkarz zdecyduje się na jakikolwiek klub, chce się dobrze przygotować do powrotu na boisko.

źródła: wksczarni.pl/ azsczestochowa.pl/przegladsportowy.pl/  fivb.org/ zurnal.rs – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz