College App Essay Idea Academic Writing Course British Council Archaeology Artifact Essay Idea In About Me And Myself Essay Example

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (12.11 – 18.11)

 

BBTS Bielsko-Biała rozstała się z dotychczasowym trenerem. Cerrad Czarni Radom z kolei pozyskał nowego zawodnika. Co jeszcze wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości ze świata męskiej siatkówki. 

Europejska Gala Siatkówki

W piątek w Moskwie królowała siatkówka! To właśnie tam odbyła się zorganizowana przez CEV Siatkarska Gala Siatkówki 2017. Przyznano nagrody w róznych kategoriach. Jak już cześniej pisaliśmy w naszym cyklu nagrodę "Wydarzenia Roku 2017" otrzymała Ceremonia Otwarcia Eurovolley Poland 2017. Choć Mistrzostwa Europy pod względem siatkarskim nie były udane dla naszej reprezentacji, cały turniej, a zwłaszcza jego otwarcie na Stadionie Narodowym można potraktować jako sukces. Siatkarzem Roku został wybrany Maksim Michajłow, który został triumfatorem Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań oraz zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w zbliżającym się ku końcowi roku. Tytuł Siatkarki Roku przypadł w udziale Serbce Tijanie Bosković. Nagroda dla "Królów Plaży" powędrowała w ręce duetu Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Włoska para w finale tegorocznej edycji World Tour uplasowała się na trzecim miejscu ustępując jedynie parze amerykańskiej i parze brazylijskiej. Poza tym reprezentanci Italii wywalczyli w tym roku także tytuł Mistrzów Europy. Jako trener roku drużyny kobiet został wyróżniony Włoch Giovanni Guidetti. Natomiast trenerem roku drużyny mężczyzn uznano Władimira Aleknę. Zenit Kazań pod jego wodzą trzeci raz z rzędu zwyciężył w Lidze Mistrzów. Nagrodę specjalną za wyjątkowe osiągnięcie w rozgrywkach grup wiekowych przydzielono rosyjskiej parze siatkarek plażowych, Marii Woroninie i Mariji Bocharowej. Nagrodą za całokształt kariery uhonorowany został Carlo Magri, który od 1995 do lutego 2017 pełnił obowiązki prezydenta Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej. Jest także honorowym viceprezydentem CEV. Carlo Magri brał udział także przy organizacji wielu ważnych siatkarskich imprez, choćby na przykład Mistrzostw Świata siatkarzy rozgrywanych w 2010 roku.

Komunikat na temat stanu zdrowia Mariusza Wlazłego

Mariusz Wlazły podczas meczu PGE Skry Bełchatów przeciw Aluronowi Virtu Warta Zawiercie odniósł uraz w okolicy żeber. Jak jednak poinformował klub atakującego uraz ten nie okazał się groźny. Zawodnik będzie mógł wziąć udział w Klubowych Mistrzostwach Świata i najbliższych meczach Ligi Mistrzów. Kapitan bełchatowskiej drużyny jest po badaniach. Lekarze zalecili siatkarzowi krótki odpoczynek. Po indywidualnym toku treningowym powróci do treningów z zespołem.

Nowy zawodnik Cerradu Czarni Radom

Jak już pisaliśmy w naszym cyklu Dejan Vincić został wykluczony z gry na dłuższy okres przez kontuzję. W tej sytuacji klub Cerrad Czarni Radom postanowił szukać nowego rozgrywającego. Radomska drużyna ma od czwartku nowego zawodnika! Jest nim Ukrainiec, Dmytro Dolgopolov. Umowa została podpisana wstępnie na dwa miesiące, czyli prawdopodobny czas pauzowania Vincicia. Zarówno klub, jak i zawodnik cieszą się z nadchodzącej współpracy.

BBTS Bielsko-Biała rozstała się z Rostislavem Chudikiem

Klub BBTS Bielsko-Biała zdecydował się zakończyć współpracę z trenerem Rostislavem Chudikiem. Słowak prowadził drużynę z Bielska-Białej od grudnia 2016 roku. W aktualnym sezonie Plusligi BBTS z dwoma punktami (jednym zwycięstwem w tie-breaku po dziesięciu rozegranych kolejkach) plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Obowiązki pierwszego szkoleniowca zespołu objął dotychczasowy drugi trener, Paweł Gradowski.

Portoryko i Kuba z ostatnimi przepustkami na Mistrzostwa Świata 2018

W ostatnim turnieju kwalifikacyjnym strefy NORCECEA do Mistrzostw Świata 2018 najlepsze okazły się reprezentacje Portoryko oraz Kuby. To one wywalczyły awans na przyszłoroczne mistrzostwa globu. Niewiele brakowało a byłoby inaczej. Bowiem drużyny Portoryko, Kuby oraz Meksyku miały taki sam stosunek zwycięstw do porażek (2:1) oraz taki sam stosunek setów (6:3). O kolejności zespołów zadecydowało ratio małych punktów. Meksykańczycy musieli przełknąć gorycz porażki. 

 

źródła: pzps.pl/ skra.pl/ wksczarni.pl/ bbtsbielsko.pl/ fivb.org – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.