92a Job Description For Resume Favorite Teacher Essay Contest Winner Plan For An Essay Complete Research Paper Outline Example Apa

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (12.03-18.03)

 

Zaksa z nowym trenerem, ale do końca aktualnego sezonu poważnie osłabniona. Z kolei Piotr Gruszka trenerem GKS-u Katowice prze kolejne dwa sezony. Co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie.


Znamy szeroki skład kadry narodowej seniorów

Kadra trenerska i współpracująca reprezentacji siatkarzy Polski podała nazwiska siatkarzy, którzy znaleźli się w szerokim składzie kadry narodowej na rok 2017. Asystentami Ferdinando de Giorgi będą Piotr Gruszka i Oskar Kaczmarczyk. Poniżej prezentujemy sam skład:

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Michał Filip, Jakub Jarosz, Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Szymon Romać, Damian Schulz

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Radosław Gil, Marcin Janusz, Michał Kędzierski, Marcin Komenda, Łukasz Kozub, Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk, Paweł Woicki, Nikodem Wolański, Łukasz Żygadło

Środkowi: Mateusz Bieniek, Damian Boruch, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Piotr Hain, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Kosok, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Daniel Pliński, Krzysztof Rejno, Mateusz Sacharewicz, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Adrian Buchowski, Rafał Buszek, Tomasz Fornal, Miłosz Hebda, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Mika, Piotr Orczyk, Bartosz Pietruczuk, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka, Marcin Waliński, Wojciech Włodarczyk, Wojciech Żaliński

Libero: Piotr Gacek, Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Warto jednak nadmienić, iż skład zawodników i sztabu trenerskiego wywołał spore zamieszanie. Przede wszystkim ze względu na fakt, iż rozmowy z niektórymi członkami sztabu szkoleniowego wciąż trwają i nie zostały jak dotąd oficjalnie zakończone sukcesem. Z zamieszczonego na stronie PZPS oświadczenia wynika, iż ww. składy mogą ulec zmianie.

Program XV Memoriału Huberta Wagnera

Sezon reprezentacyjny zbliża się wielkimi krokami. We wtorek został opublikowany program jednej z najważniejszych imprez dla naszych siatkarzy. Memoriał Wagnera odbędzie się w dniach 11 – 13 sierpnia w TAURON Arenie Kraków. Pierwszego dnia turnieju zmierzą się ze sobą reprezentacje Kanady i Rosji, a po nich Polski i Francji. Kolejnego dnia jako pierwsi na boisko wyjdą Francuzi i Rosjanie a potem Polacy i Kanadyjczycy. W trzecim dniu imprezy Kanada będzie rywalizowała z Francją, a nasza reprezentacja z Rosją. 

Thibault Rossard przedłużył kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów

Thibault Rossard zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Asseco Resovią Rzeszów. Nowa umowa obejmuje kolejny sezon 2017/2018. W barwach rzeszowskiego klubu został trzykrotnie nagrodzony statuetką dla najlepszego gracza spotkania. Po 27. rozegranych meczach Resovia znajduje się na drugim miejscu w plusligowej tabeli. 

Piotr Gruszka dalej trenem GKS-u Katowice

Klub z Katowic ogłosił, że Piotr Gruszka będzie trenował GKS Katowice przez kolejne dwa sezony. Prezes klubu jest bardzo zadowolony z współpracy z byłym reprezentantem Polski. Beniaminek Plusligi po 28. rozegranych meczach plasuje się na dziewiątym miejscu w Pluslidze. 

Andrea Gardini nowym trenerem Zaksy

Od plotek huczało już od jakiegoś czasu. W piątek oficjalnie klub podał informację, że w kolejnym sezonie ligowym Zaksę poprowadzi Andrea Gardini. W związku z tym, że Ferdinando de Giorgi obejmuje funkcję selekcjonera reprezentacji Polski klub z Kędzierzyna-Koźla zaczął poszukiwać nowego trenera. Wybór padł na kolejnego doświadczonego Włocha z licznymi sukcesami jako zawodnik i trener. Aktualnie Andrea Gardini jest trenerem AZS Indykpol Olsztyn i pozostanie nim do końca sezonu. 

Kevin Tillie nie zagra do końca sezonu

W sobotę Zaksa Kędzierzyn-Koźle podała komunikat o stanie zdrowia Kevina Tillie. Niestety wieści nie są dobre. Francuz nie zagra do końca sezonu ligowego. Jeszcze niedawno klub informował, że przyjmujący musi podać się rehabilitacji po odniesionym urazie barku. Niestety, rehabilitacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i konieczna jest operacja. Zabieg chirurgiczny zaplanowany jest na następny tydzień. Przyłączamy się do życzeń szybkiego powrtotu do zdrowia. 

źródło: pzps.pl/ assecoresovia.pl/ siatkowka.gkskatowice.eu/ informacja prasowa – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz