#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (11.02 – 19.02)

 

Wracamy ponownie z podsumowaniem najważniejszych siatkarskich wydarzeń i wieści minionego tygodnia! 


Rossard na dłużej z Resovią!

W piątek klub Asseco Resovia Rzeszów poinformował, że Thibault Rossard podpisał nowy kontrakt z klubem! Nowa umowa będzie obowiązywać do końca przyszłego sezonu. Francuz związany jest z rzeszowską drużyną od sezonu 2016/2017. Resovia po 21. rozegranych kolejkach Plusligi zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma na koncie 14 zwycięstw. Wcześniej na zawarcie nowej umowy z klubem zdecydowali się Bartłomiej Lemański i Mateusz Masłowski. 

Ruszyła sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Świata 2018

Mistrzostwa Świata w zbliżającym się sezonie reprezentacyjnym to wydarzenie na które czekają siatkarze i kibice z całego globu. Turniej odbędzie się w dniach 9 – 30 września we Włoszech i w Bułgarii. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na poszczególne mecze imprezy. Zakupu można dokonać tutaj. Przypomnijmy, że Polska została przydzielona do grupy D i rozegra swoje mecze w Warnie, a rywalami Polaków będą: Irańczycy, Kubańczycy, Finowie, Portorykańczycy oraz gospodarze imprezy, Bułgarzy. Ceny biletów na mecze fazy grupowej z udziałem Polaków w Bułgarii rozpoczynają się od 18 lwów bułgarskich. W sprzedaży są już także bilety na finał turnieju w Turynie, które można nabyć od 28 euro. 

Co w transferach piszczy…

Wraz z oficjalnymi komunikatami klubów o zawieraniu kontraktów z poszczególnymi zawodnikami pojawiają się także inne spekulacje transferowe. Najczęściej wymieniane nazwisko w prasie to gwiazda Zenitu Kazań, Wilfredo Leon. Przyjmujący ma zamienić Rosję na Włochy, a najbardziej prawdopodobni nowi pracodawcy Leona to Sir Safety Conad Perugia i Cucine Lube Civitanova. Z kolei po jego domieniamanym odejściu w drużynie aktualnych Mistrzów Rosji mają go zastąpić: Earvin Ngapeth (Azimut Modena), Joandry Leal (Sada Cruzeiro) lub Osmany Juantorena (Cucine Lube Civitanova). Także Trévor Clévenot (Wixo LPR Piacenza) ma być "kolejną opcją" dla rosyjskiego giganta. Czy do transferu rzeczywiście dojdzie i Wilfredo Leon opuści Zenit Kazań dowiemy się pewnie niebawem. Jeśli chodzi o transfery w plusligowych klubach mówi się o tym, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest bliska ściągnięcia do swojej drużyny Łukasza Kaczmarka. Młody atakujący na razie reprezentuje barwy Cuprum Lubin.

Siatkówka na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich? 

Cały świat śledzi rywalizację sportowców podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Choć wydaje się, że siatkówka ma niewiele wspólnego z sportami zimowymi to w Korei nie zabrakło akcentów siatkarskich. 14 lutego został rozegrany pokazowy mecz siatkówki na śniegu. Zimową odmianę siatkówki do Korei pojechali promować między innymi: Giba, Vladimir Grbić, Emanuel Rego i Stefanie Schwaiger. Widowisku towarzyszyła także konferencja prasowa poświęcona właśnie tej rozwijającej się dyscyplinie sportowej. Czy zobaczymy siatkówkę na śniegu za 4, 8 lub 12 lat na Igrzyska Olimpijskich? Na razie czekamy na pierwsze Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie sportowej, które odbędą się w dniach 23-25 marca. 

źródło: informacja prasowa/ fivb.org/ worldofvolley.com/ gazzetta.it/ sport.pl/ pzps.pl – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.