#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (05.11 – 11.11)

 

Zenit Kazań z Superpucharem Rosji 2017! Jastrzębski Węgiel bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów. MKS Będzin i Łuczniczka Bydgoszcz zakontraktowali nowych zawodników. Co jeszcze wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości ze świata męskiej siatkówki. 


IBB Polonia Londyn odpadła z rywalizacji o Puchar NEVZA

IBB Polonia Londyn wzięła udział w rozgrywkach europejskich klubów o Puchar NEVZA. W fazie grupowej zamierzyła się z duńskim klub, Ishoj Volley oraz norweską drużyna, BK Tromso. Oba spotkania z rywalami ze Skandynawii lońdyńczycy przegrali nie urywając ani seta rywalom. Trener aktualnej drużyny Mistrzów Anglii, Piotr Graban jest przekonany, że nabyte doświadczenie na tym międzynarodowym turnieju wkrótce zaprocentuje. Przed jego zawodnikami teraz mecze rozgrywane w ramach Pucharu Anglii i ligi Super 8.

Jastrzębski Wegiel bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Losowanie wyłoniło dla Jastrzębskiego Węgla klub Omonia Nikozja jako ostatniego rywala na drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy pojedynek w hali Cypryjczyków wygrali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Z wyjątkiem pierwszego seta, w którym dwie piłki setowe zmarnowali siatkarze z Nikozji, podopieczni Marka Lebedewa odnieśli szybkie zwycięstwo nie tracąc przy tym nawet seta. Mecz rewanżowy już w niedzielę (12.11) o godzinie 17:30 w Jastrzębiu-Zdroju.

Zenit Kazań z Superpucharem Rosji

4 listopada Zenit Kazań i Dynamo Moskwa rozegrały mecz o Superpuchar Rosji. Zawodnicy z Kazania odnieśli dość wyraźne zwycięstwo i nie oddali rywalom ani seta. Drużyna z Moskwy zmaga się jeszcze z kontuzjami pojedynczych zawodników. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Maksim Michajłow. To szóste takie trofeum dla podopiecznych Władimira Alekny.

Jan Klobucar nowym zawodnikiem MKS-u Będzin

Szeregi MKS-u Będzin zasilił Jan Klobucar, wicemistrz Europy z 2015 roku. Trener drużyny, Stelio DeRocco ma nadzieję, że wraz z przyjściem Słoweńca poprawi się przyjęcie będzinian, które zdecydowanie nie jest ich najmocniejszą stroną, jak przyznaje sam szkoleniowiec. Jan Klobucar długo związany był z klubem ACH Volley Lublana. Ostatnio trenował z klubem Bunge Ravenna, który rywalizuje z innymi czołowymi, włoskimi zespołami w ramach Serie A.

Patryk Akala dołączył do składu Łuczniczki Bydgoszcz

Klub z Bydgoszczy może pochwalić się nowym środkowym! Jest nim Patryk Akala, który trenował już bydgoszczanami od jakiegoś czasu. Nowy nabytek Łuczniczki wcześniej był zawodnikiem Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Trener aktualnej drużyny środkowego, Jakub Bednaruk, cieszy się, że wobec wyeliminowania z gry Mateusza Sacharewicza i Wojciecha Jurkiewicza do zespołu dołączył tak waleczny zawodnik. 

źródła: polonia.vc/ jastrzebskiwegiel.pl/ russiavolley.com/ mksbedzin.pl/ luczniczkabydgoszcz.pl – opracowanie własne

Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.