#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (04.12-09.12)

 

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów już za nami. Poznaliśmy także datę kolejnego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Co jeszcze wydarzyło się w świecie męskiej siatkówki przez ostatni tydzień? Zapraszamy na podsumowanie.


Oświadczenie PZPS

Andrzej Grzyb udzielił dość kontrowersyjnego wywiadu dla portalu sport.pl. PZPS w związku z tym wydał oświadczenie. W oświadczeniu czytamy między innymi, że nieprawdą jest, że projekt zapraszania wybitnych trenerów na konferencje szkoleniowe został zaniechany. Projekt będzie kontynuowany, a jego częścią ma być przyszłoroczna Gala 90-lecia Polskiej Siatkówki. Szczegóły jednak nie zostały jeszcze ustalone. Również polscy szkoleniowcy przy wsparciu Związku mają doskonalić swój warsztat w "zagranicznych formach". PZPS oświadczył także, że w Zespole ds. wyboru trenera reprezentacji siatkarzy pięciu członków ma kwalifikacje trenerskie. Zdementowano także pogłoskę, że Andrea Giani zrezygował z ubiegania się o stanowisko trenera polskiej kadry narodowej siatkarzy jedynie dlatego, że nie mógł przyjechać do Polski. Andrzej Grzyb w wywiadzie oskarżył także PZPS, że nie interesuje się zawodnikami i zawodniczkami borykającymi się z problemami zdrowotnymi. Związek także odparł zarzut o braku odpowiedniej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystki i kategorycznie odrzucił propozycje zawierania innych układów z Ministerstwem. 

Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów w wykonaniu polskich drużyn

Najlepsze kluby świata mają za sobą pierwsze starcia w ramach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Drużyna Jastrzębskiego Węgla gościła na swojej hali siatkarzy Berlin Recycling Volleys. Gospodarze pokonali Mistrzów Niemiec nie tracąc przy tym, ani jednego seta. Emocji nie brakowało zwłaszcza w ostatniej odsłonie meczu. As serwisowy Salvadora Hildago Olivy zakończył ten pojedynek. Z kolei PGE Skra Bełchatów na swoim obiekcie zmierzyła się z zespołem Chaumont VB. Niestety, bełchatowianom nie poszło tak dobrze jak jastrzębianom i przegrali to spotkanie wyrywając Francuzom jedną partię. Przed rewanżowym meczem podopieczni Roberto Piazzy powinni popracować nad skutecznością. Zaksa Kędzierzyn-Koźle rozpoczełą rozgrywki od wyjazdu do Izmiru. Tam stoczyła zacięty pojedynek z Arkasem. Kędzierzynianie wyszli z niego zwycięsko nie oddając rywalom nawet jednego seta! Ostatni punkt dla zwycięskiej drużyny zdobył Sam Deroo.

Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:21, 25:19, 26:24)
PGE Skra Bełchatów – Chaumont VB 1:3 (25:19, 18:25, 19:25, 27:29)
Arkas Izmir – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 28:30, 23:25)

Znamy termin XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Fundacja Huberta Jerzego Wagnera ogłosiła, że kolejny Memoriał upamiętniający patrona fundacji odbędzie się w terminie 24-26 sierpnia przyszłego roku. Nie znamy jeszcze jednak miejsca i uczestników imprezy, te informacje niebawem zostaną ogłoszone. Dla polskich siatkarzy turniej będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem walki o obronę trofeum Mistrzów Świata, którą nasza reprezentacja rozpocznie 10 września. 

Australijczycy z bojowym nastawieniem na Mistrzostwa Świata

Reprezentacja Australii w wyniku losowania grup Mistrzostw Świata znalazła się w grupie C razem z reprezentacjami Stanów Zjednoczonych, Rosji, Serbii, Tunezji i Kamerunu. Ponadto w Siatkarskiej Lidze Narodów, która ma być jednocześnie przygotowaniem do walki o czempionat naszego globu Australijczycy zmierzą się między innymi z Francuzami, Bułgarami i Kanadyjczykami. Australijczycy choć przyznają, że inne reprezentacje mogą ich lekceważyć, ale oni sami mają w stosunku do siebie wysokie oczekiwania i nie obawiają się nikogo. Siatkarz Berlin Recycling Volleys, Adam White podkreśla, że atmosfera Mistrzostw Świata jest wspaniała i to prawdziwa przyjemność grać z najlepszymi drużynami na świecie. Zaznaczył również, że nikt nie powinien skreślać Australii za wcześnie.

źródła: pzps.pl/ informacja prasowa/ volleyballaustralia.org.au – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.