The Silver Mine Selma Lagerlof Summary Rapunzel And Tangled Essay Corning Incorporated Case Study Answers Assembly Language Multiple Choice Questions How To Write Serializable Object Urlconnection My Idol Teacher Essay Scholarship

#VolleyNews: Podsumowanie tygodni (18.12 – 31.12)

Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz. Poznaliśmy pierwszego obok naszej reprezentacji uczestnika XVI Memoriału Wagnera. Co jeszcze wydarzyło się w świecie męskiej siatkówki w minionym czasie? Zapraszamy na podsumowanie.

Druga kolejka Ligi Mistrzów w wykonaniu polskich drużyn

Jeszcze przed przerwą świąteczną najlepszych siatkarzy świata czekały ważne pojedynki w Lidze Mistrzów. Jastrzębski Węgiel gościł tym razem zespół Spacer’s Toulouse. Jastrzębianie postawili rywalom bardzo trudne warunki i cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Nie oddali rywalom ani seta! Wicemistrzowie Francji musieli przełknąć gorycz porażki. Z kolei dla zawodników ze Śląska to drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. PGE Skra Bełchatów musiała odbyć długą podróż do Rosji, gdzie zmierzyła się z Lokomotiwem Nowosybirsk. Niestety, z powodu urazu pleców wystąpić w meczu nie mógł Mariusz Wlazły. Rosjanie zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko i osłabiona Skra nie mogła zagrozić w tym meczu gospodarzom. Spotkanie zakończyło się po trzech setach, a dla zawodników Roberto Piazzy to już druga porażka w tych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Zaksa Kędzierzyn-Koźle w własnej hali podejmowała drużynę Trentino Diatec. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla kędzierzynian, bo dość szybko pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść Włosi. W kolejnej odsłonie meczu swojej szansy w postaci piłki setowej nie wykorzystali gospodarze. Przyjezdni pierwszej nadarzającej się okazji nie zmarnowali. Choć sytuacja ZAKSY nie była najlepsza to trzeci set również był zacięty, a w końcówce więcej szczęścia mieli podopieczni Andrei Gardiniego. W kolejnej partii Mistrzowie Polski wyraźnie triumfowali. O losach spotkania przesądził tie-break, który ponownie był wyrównany. Ku uciesze kibiców w Hali Azoty kropkę nad i postawił Maurice Torres i to jego drużyna zwyciężyła w tym meczu. Dla kędzierzynian to drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel – Spacer’s Toulouse 3:0 (25:10, 25:21, 25:20)

Lokomotiv Nowosybirsk – PGE Skra 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trentino Diatec 3:2 (18:25, 24:26, 25:23, 25:15, 15:12)

Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz

Tuż przed świętami prezes klubu, Łuczniczka Bydgoszcz, Piotr Sieńko wydał oświadczenie. Informuje w nim, że trener drużyny, Jakub Bednaruk oddał się do dyspozycji Zarządu Łuczniczki Bydgoszcz, ze względu na to, że prowadzona przez niego drużyna osiąga dalekie od oczekiwanych wyników. Mimo to, prezes klubu, jak i cały Zarząd podkreślił, że nie chce rezygnować z usług aktualnego trenera i mają nadzieję, że ciężki trening przyniesie lepsze rezultaty w kolejnych plusligowych pojedynkach.

AZS PWSZ Stal Nysa I APP KRISPOL Września w ćwierćfinale Pucharu Polski

W V rundzie rozgrywek o Puchar Polski AZS PWSZ Stal Nysa pokonała zespół Lechii Tomaszowa Mazowieckiego oddając rywalowi jednego seta. W ślady zawodników z Nysy poszła drużyna APP Krispol Września triumfując po trzysetowym pojedynku przeciw zespołowi Aqua Zdrój Wałbrzych. Zwycięskie drużyny zapewniły sobie miejsce w ćwierćfinale. W ćwierćfinale dołączy do nich sześć zespołów, które na półmetku fazy zasadniczej w plusligowej tabeli zajmą najwyższe miejsca. Turniej finałowy wyłaniający zwycięzce Pucharu Polski odbędzie się we Wrocławiu w dniach 27-28 stycznia.

Rosja uczestnikiem XVI Memoriału Wagnera

Jak już zapowiadaliśmy szesnasta edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 24 – 26 sierpnia. Poznaliśmy właśnie kolejnego obok gospodarzy turnieju, czyli reprezentacji Polski, uczestnika. To aktualni Mistrzowie Europy, reprezentacja Rosji. W poprzedniej edycji Rosjanie również brali udział i zajęli wówczas 3. miejsce. Następnych dwóch uczestników turnieju, jak i jego dokładną lokalizację poznamy wkrótce.

Benjamin Toniutti zostaje w Kędzierzynie-Koźlu na kolejny sezon

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miała bardzo miłą niespodziankę dla swoich kibiców w pierwszy dzień Nowego Roku! Klub przedłużył kontrakt z kapitanem zespołu, Benjaminem Toniuttim. Rozgrywający i tak samo klub są bardzo zadowoleni z rozwoju wypadków. Francuz jest zawodnikiem drużyny z Opolszczyzny od sezonu 2015/2016 i dwukrotnie z nią sięgał po tytuł Mistrza Polski.

źródła: informacja własna/ luczniczkabydgoszcz.pl/ pzps.pl/ zaksa.pl – opracowanie własne