Case Study On Issues Faced By Nab Bank Agenda For A Presentation William Serrata Dissertation Best Bibliography Writing Service

#VolleyNews: Podsumowanie drugiej połowy września (17.09 – 30.09)

 

Rozegrane mecze o Superpuchar Polski i Turcji, rezygnacja z usług Ferdinando de Giorgiego jako trenera reprezentacji Polski, kwalifikacje strefy NORCECA do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.  Jak wyglądały minione dwa tygodnie w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie.

Fenerbahce Istanbul z Superpucharem Turcji

W stolicy Turcji 19 września walkę o Superpuchar stoczyły między sobą Fenerbahce Istanbul i Halkbank Ankara. Gospodarze ulegli rywalom 1:3 (25:22, 24:26, 25:18, 25:13). Fenerbahce Istanbul sięgnął po trzecie takie trofeum. Do zwycięstwa przyjezdnych poprowadzili Alen Sket i Metin Toy. 

Losowanie grup Klubowych Mistrzostw Świata 

Już niebawem, bo 11-17 grudnia odbędą się w naszym kraju Klubowe Mistrzostwa Świata. 19 września dowiedzieliśmy się jak wyglądać będą grupy w pierwszej fazie turnieju oraz poznaliśmy miasta-gospodarzy. Grupa A, rozegra swoje mecze w Opolu, a spotkają się w niej drużyny: Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Sada Cruzeiro, Cucine Lube Civitanova i Sarmayeh Bank Volleyball Club. Natomiast w grupie B, która będzie gościła w Łodzi będą rywalizować: PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań, Personal Bolivar i Shanghai Volleyball Club. Półfinały, mecz finałowy i mecz o 3. miejsce zostaną rozegrane w krakowskiej Tauron Arenie. 

Ferdinando de Giorgi zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski

20 września Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o odwołaniu dotychczasowego trenera reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgiego. Powodem decyzji były niezadowalające wyniki osiągniętę przez naszą drużyną narodową pod wodzą Włocha w minionym już sezonie reprezentacyjnym. Zarząd PZPS przed nowym selekcjonerem polskich siatkarzy chce postawić jako główny cel awans na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku, co wymaga również zajmowania miejsc w czołówkach następnych ważnych turniejów rangi światowej i europejskiej. 

Superpuchar dla PGE Skry Bełchatów

Jedno ważne rozstrzygnięcie z naszych klubowych boisk już za nami! 23 września do walki o Superpuchar w Bełchatowie przystąpiły: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów. Gospodarze pokonali drużynę aktualnych Mistrzów Polski 3:1 (16:25, 25:17, 35:33, 25:21), a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Bartosz Bednorz. To już trzeci Superpuchar dla Skry, w krótkiej historii pojedynków o to trofeum. 

ONICO Warszawa z triumfem w XIII edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia

W memoriale rozgrywanym w Murowanej Goślinie wzięły udział drużyny: ONICO Warszawa, Jastrzębski Węgiel, GKS Katowice oraz Berlin Recycling Volleys. Jako pierwsze wyszły na boisko dwa zespoły ze Śląska. W starciu tym lepsi okazali się zawodnicy Piotra Gruszki pokonując rywali dopiero w tie-break'u. W drugim meczu tego dnia zmierzyły się drużyny z Warszawy i Berlina. Warszawianie oddali przeciwnikowi tylko jednego seta ciesząc się ze zwycięstwa. Następnego dnia rozegrano mecz o 3. miejsce i finał imprezy. Miejsce na podium wywalczyli jastrzębianie pokonując niemiecki zespół w czterech partiach. By wyłonić zwycięzcę całego turnieju potrzebne było pięć setów. Ostatecznie podopieczni Stephana Antigi pokonali katowiczan. Przyznano także nagrody indywidualne. Wyróżnieni zostali: Antoine Brizard – najlepszy rozgrywający, Bartosz Kwolek – najlepszy atakujący, Paweł Pietraszko – najlepszy środkowy, Gonzalo Quiroga – najlepszy przyjmujący, Siergiej Kapelus – najlepszy zagrywający, Damian Wojtaszek – najlepszy libero oraz Wojciech Włodarczyk – najlepszy zawodnik turnieju. 

Kwalifikacje strefy NORCECA do Mistrzostw Świata 2018

27 września ruszyły mistrzostwa siatkarzy z północnej i środkowej Ameryki oraz z Karaibów, którego stawką jest 5 miejsc w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata rozgrywanych we Włoszech i w Bułgarii. 12 reprezentacji zostało podzielonych do trzech grup.  Miejsce na podium wywalczyli Kanadyjczycy oddając rywalom w meczu o brąz tylko jedną partię. W finale Amerykanie rozgromili przeciwników w trzech setach i wywalczyli złoty medal tych mistrzostw. Srebro przypadło w udziale siatkarzom z Dominikany. Miejsca 4. i 5. odpowiednio zajęły reprezentacje Meksyku i Guatemali, które także są premiowane awansem na najbliższe Mistrzostwa Świata

Planowane zmiany w zasadach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

FIVB stworzyła projekt, który ma zmienić zasady kwalifikowania się reprezentacji siatkarskich na Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku, rozgrywane w Tokio. Koncepcja FIVB zakłada trzy drogi zdobycia przepustki na najbliższe igrzyska. Pierwszą z nich jest turniej interkontynentalny, w którym wezmą udział: gospodarz turnieju, mistrz świata oraz reprezentacje z tytułem mistrza i wicemistrza poszczególnych kontynentów. Trzy najlepsze drużyny tego turnieju otrzymają bilet do Tokio. Drugą drogą mają być trzy turnieje, którego uczestnicy będą wyłaniani na podstawie rankingu FIVB z 1 stycznia roku rozgrywania turniejów. W każdym z tych turniejów wezmą udział cztery drużyny. Awans na najważniejszą sportową imprezę czterolecia uzyskają triumfatorzy tych turniejów. Trzecim sposobem na zapewnienia sobie miejsca w turnieju olimpijskim są turnieje kontynentalne rozgrywane według reguł narzuconych przez federacje kontynentalne. By polecieć do Tokio trzeba wygrać taki turniej. O złoto Igrzysk Olimpijskich w Tokio mają zatem walczyć 12 drużyn(w tym reprezentacja Japonii, która jako gospodarz IO ma zapewniony awans i nie bierze udziału w kwalifikacjach). Warto dodać, że choć Puchar Świata ma być rozgrywany zgodnie z planem w 2019 roku nie będzie turniejem podczas którego można uzyskać kwalifikacje olimpijską. Projekt jednak musi zostać zaakceptowany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który ma czas na podjęcie decyzji w jego sprawie do lutego przyszłego roku.

źródła: worldofvolley.com/ pzps.pl/ informacja prasowa – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz