Demand And Supply Essay Kadir Dagdeviren Dissertation Dissertation Uni Bonn Medizin Studieren Cover Letter Templete Accounting Management Esl Mba Research Proposal Topic

#VolleyNews: Podsumowanie dni (29-30.08)

 

Jakie siatkarskie wieści zaserwowały nam ostatnie dwa dni?  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem.

Sparingowe wiadomości

Drużyna Trefla Gdańsk rozegrała swój pierwszy sparing. Rywalami gdańszczan byli siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn. Spotkanie rozegrane zostało w Iławie. Triumfatorami tej rywalizacji zostali olsztynianie, którzy pokonali ekipę z Gdańska 3:1 (17:25, 25:21, 26:24, 25:22). Kontrolny mecz miał miejsce również w hali na Podpromiu. Naprzeciwko Asseco Resovii Rzeszów stanęli katowiczanie. Z kolei to spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 (18:25, 25:19, 25:21, 8:15).

Mecze kontrolne bełchatowian

Zespół PGE Skry Bełchatów już trzeci tydzień przygotowuje się do przyszłego sezonu PlusLigi. W sierpniu zawodnicy skupiali się na głównie na treningach w hali oraz na siłowni. Z kolei wrzesień i początek października będą miesiącami gier kontrolnych. Już za nieco ponad dwa tygodnie, bo 14-15 września, żółto-czarni rozegrają turniej w Gostycynie obok Chemika Bydgoszcz, Trefla Gdańsk oraz Netzhoppers KW. Następnie 22-23 września wezmą udział w turnieju w Cuneo, gdzie zmierzą się nie tylko z jego gospodarzami, ale i również z Chaumont VB. Z kolei 29 września odbędzie się mecz towarzyski z MKSem Będzin w ramach VIII Mistrzowskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów. Zaś 6-7 października podopieczni Roberto Piazzy zagrają przeciwko takim drużynom, jak Jastrzębski Węgiel, VFB Friedrishafen, a także Berlin Recycling Volleys. Mecze te będą miały miejsce w ramach IX Międzynarodowego Turnieju Charytatywnego Wielton Giganci Siatkówki w Wieluniu.

Transferowe newsy

Stocznia Szczecin pozyskała nowego zawodnika! Od przyszłego sezonu na pozycji libero zobaczymy Francuza, Nicolasa Rossarda. Będzie to jego debiut w PlusLidze. Warto również dodać, iż 28-letni siatkarz wcześniej występował na francuskich parkietach. W zeszłym sezonie reprezentował barwy Paris Volley. 

źródło: kpsstocznia.pl / skra.pl / sport.trefl.com / assecoresovia.pl / informacja własna
Fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.