#VolleyNews: Podsumowanie dni (28-30.07)

 

Za nami kolejny weekend z siatkarskimi wiadomościami. Zapraszamy do podsumowania najważniejszych wydarzeń ostatnich dni.

Zgrupowanie w Zakopanem z Wilfredo Leonem

Reprezentanci Polski powrócili do treningów po przerwie. Najważniejszą część sezonu biało-czerwoni rozpoczęli zgrupowaniem w Zakopanem, które ma ich przygotować do wrześniowych mistrzostw świata. Selekcjoner, Vital Heynen powołał piętnastu zawodników, spośród których będzie musiał skreślić jedno nazwisko. W Zakopanem polska drużyna będzie przebywać od 29 lipca do 9 sierpnia. W tych dniach przy zespole Vitala Heynena znajdzie się także Wilfredo Leon, który nadal nie może grać w reprezentacji Polski, ponieważ wciąż odbywa okres karencji. Kubańczyk z polskim paszportem stanie się pełnoprawnym członkiem kadry dopiero w 2019 roku. Wilfredo Leon podczas zajęć w Zakopanem będzie trenował z drużyną, wtedy też ma lepiej poznać zarówno zawodników jak i szkoleniowca.

Kadra Serbii przed mundialem

Szkoleniowiec Serbii podał nazwiska siatkarzy, którzy rozpoczną przygotowania do mistrzostw świata. Treningi Serbowie rozpoczną 31 lipca w Belgradzie. Do dziewiętnastoosobowej kadry powrócił Nemanja Petrić, który nie znalazł się w drużynie, biorącej udział w finałowym turnieju Ligi Narodów. W fazie grupowej mistrzostw świata Serbowie zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, Kamerunem, Tunezją, Australią i Rosją. Poniżej prezentujemy podany przez Nikolę Grbicia skład reprezentacji Serbii na zgrupowanie przed mistrzostwami świata 2018:

Rozgrywający: Nikola Jovović, Maksim Buculjević, Ivan Kostić.
Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Drazen Luburić, Dusan Petković.
Środkowi: Srećko Lisinac, Marko Podrascanin, Petar Krsmanović, Aleksandar Okolić, Stevan Simić.
Przyjmujący: Nemanja Petrić, Uros Kovacević, Marko Ivović, Milan Katić, Lazar Cirović.
Libero: Nikola Rosić, Neven Majstorović, Goran Skundrić

Transferowe wieści

Przed najbliższym sezonem ligowym wiele dzieje się także w rosyjskiej Superlidze. Goeorg Grozer na najbliższe rozgrywki postanowił zostać w Rosji, jednak zmienić swoje barwy klubowe. Atakujący opuścił Biełogorie Biełgorod i podpisał kontrakt z drużyną Zenitu Sankt Petersburg, który dla niemieckiego zawodnika będzie piętnastym klubem w jego karierze.

źródło: Facebook PZPS / zurnal.rs / vczenit-spb.ru / inf. własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.