#VolleyNews: Podsumowanie dni (14-16.07)

 

Pełna emocji walka biało-czerwonych na mistrzostwach Europy U20, Trefl Gdańsk zamyka skład zespołu. Zobaczcie co wydarzyło się w minionych dniach w siatkarskim świecie.

Porażka na inaugurację turnieju

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła w sobotę swoje zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Europy U20, które są rozgrywane w dwóch państawach – Belgii i Holandii. Na samym początku tych rozgrywek na podopiecznych Mariusza Sordyla czekało trudne zadanie, bowiem Polacy zmierzyli się z gospodarzami turnieju, Belgami. W pierwszym secie tego spotkania zdecydowanie w każdym elemencie przeważali belgijscy zawodnicy. W drugiej i trzeciej partii trwała wyrównana walka, jednak po grze na przewagi to rywale Polaków przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie gospodarze turnieju zdobyli trzy punkty w starciu z biało-czerwonymi.

Długi mecz zakończony wygraną

Po tym jak polscy juniorzy ponieśli porażkę z reprezentacją Belgii podczas mistrzostw Europy U20, zmierzyli się z kadrą Rosji. Choć pierwsza odsłona spotkania zakończyła się po zaciętej walce i grze na przewagi, to biało-czerwoni nie zdołali zapisać jej na swoją korzyść. Rywale z Rosji okazali się także silniejsi w drugiej partii. Gra zespołu trenera Mariusza Sordyla uległa jednak poprawie i następne dwa sety to pewne wygrane młodych Polaków. Dzięki walecznej postawie, polska kadra doprowadziła do tie-breaka, w którym również mogła unieść ręce w geście triumfu.

Zwycięstwo za trzy punkty

Trzecim rywalem Polaków na mistrzostwach Europy do lat dwudziestu, była reprezentacji Francji. Biało-czerwoni bardzo dobrze otworzyli ten pojedynek i pewnie zwyciężyli w inauguracyjnej odsłonie. W drugim secie Francuzi postawili już trudne warunki i po zaciętej walce to oni cieszyli się z wygranej w tej partii. Kolejne dwie partie zostały już zapisane na konto biało-czerwonych, którzy cieszyli się z drugiego swojego zwycięstwa w fazie grupowej i zdobycia trzech punktów. Wtorek to dzień wolny dla polskiej drużyny, jednak już w środę zagrają oni przeciwko Turcji, a w czwartek sprawdzą swoje siły w pojedynku z Włochami. Zespół Mariusza Sordyla musi wygrać ostatnie dwa spotkania, aby awansować do kolejnej fazy mistrzostw Europy U20.

Gdańszczanie zamknęli skład

Ostatni transfer w drużynie Trefla Gdańsk to podpisanie kontraktu z Miłoszem Hebdą. Przyjmujący zamknął tym samym skład zespołu na nadchodzący sezon. Miłosz Hebda powraca do Gdańska, bowiem występował w tym klubie przez dwa lata. Był to sezon 2015/2016 oraz 2016/2017. Później polski zawodnik przeniósł się do ligi włoskiej gdzie występował w zespole New Matter Volley. 27-letni siatkarz o miejsce w wyjściowym składzie Trefla Gdańsk powalczy z wicemistrzem Europy Rubenem Schottem, Nikolą Mijailoviciem oraz Szymonem Jakubiszakiem. Miłosz Hebda związał się z gdańskim klubem rocznym kontraktem.

źródło: cev.lu / sport.trefl.com / informacja własna
fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.