Persuasive Essay Outline Counter Argument Meaning For And Against Essay Topics Ielts Pdf Radio Announcer Resume Sample Debatable Thesis For 1984 And Metropolis

#VolleyNews: Podsumowanie dni (04-06.09)

 

Jakie siatkarskie nowiny przyniosły nam ostatnie dni? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzeń.

Sparingi przed Mistrzostwami Świata

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się już za… trzy dni! Już w najbliższą niedzielę swoje pierwsze spotkania rozegrają Włosi, którzy staną naprzeciwko Japończyków, a także Bułgarzy, którzy zmierzą się z reprezentacją Finlandii. Polacy z kolei o punkty zawalczą w środę, 12 września, a ich rywalami będą Kubańczycy. Jednak przed tak ważną imprezą należy sprawdzić swoją formę w meczach sparingowych, które ukazują także nad jakimi elementami gry należy popracować w większym, czy też w mniejszym stopniu. W miniony wtorek oraz środę sprawdzianem dla biało-czerwonych były spotkania z Belgami, rozegrane w szczecińskiej Netto Arenie. Oba te sparingi padły łupem podopiecznych trenera Vitala Heynena w czterech setach! Trzymamy kciuki za naszą drużynę, by takich zwycięskich meczów było jak najwięcej podczas zbliżających się Mistrzostw Świata!

Amerykanie i Brazylijczycy odkryli karty

Siatkarska impreza, na którą czekaliśmy cztery lata zbliża się wielkimi krokami! Niedawno informowaliśmy o składzie reprezentacji Włoch. Karty odkryli także Amerykanie oraz Brazylijczycy. Drużyna ze Stanów Zjednoczonych zmierzy się w grupie C kolejno z Serbią, Australią, Rosją oraz Kamerunem.

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwa Świata 2018:
rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji
atakujący: Matt Anderson, Ben Patch
przyjmujący: Taylor Sander, Aaron Russell, Jake Langlois
środkowi: Maxwell Holt, David Smith, Jeff Jendryk, Daniel McDonnell, Taylor Averill
libero: Erik Shoji, Dustin Watten

Zespół Canarinhos z kolei o punkty powalczy w grupie B, stając naprzeciwko Egipcjan, Francuzów, Holendrów, Kanadyjczyków, a także Chińczyków.

Skład reprezentacji Brazylii na Mistrzostwa Świata 2018:
rozgrywający: William Arjona, Bruno Rezende
przyjmujący: Carlos Eduardo Silva, Luiz Felipe Fonteles, Lucas Loh, Douglas Souza
atakujący: Evandro Guerra, Wallace de Souza
środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos
libero: Thales Hoss, Maique Reis

Sparingowe starcia

Drużyna Indykpolu AZS Olsztyn rozegrała w czwartek w Przywidzu sparingowy mecz z ekipą Trefla Gdańsk. Przypominamy, iż już tydzień temu zespoły te stanęły naprzeciwko siebie, a zwycięzcami spotkania zostali olsztynianie. Tym razem jednak to gdańszczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, pokonując rywali 3:2 (29:31, 25:21, 25:21, 23:25, 19:17). W piątek drużyny te ponownie spotkają się na boisku. Zmagania toczą się także na parkiecie we Włoszczowie, bowiem tam rozgrywany jest turniej, w którym biorą udział takie drużyny, jak: GKS Katowice, Cerrad Czarni Radom, Chemik Bydgoszcz oraz MKS Będzin. Dziś – w pierwszym dniu rozgrywek – bydgoszczanie rywalizowali z katowiczanami, zaś radomianie z będzinianami. Pierwszy mecz zwyciężyli podopieczni trenera Piotra Gruszki, pokonując przeciwników 3:1 (25:20, 15:25, 25:13, 33:31). W drugim spotkaniu z kolei triumfowała ekipa z Radomia, która wygrała 3:0 (25:19, 25:22, 25:22). Sparingowy mecz w dzisiejszym dniu rozegrał także zespół Jastrzębskiego Węgla. Zmierzył się on we własnej hali z reprezentacją Kamerunu. Starcie to zakończyło się remisem 2:2 (20:25, 25:23, 25:20, 21:25).

źródło: fivb.org /  globoesporte.globo.com / informacja własna
Fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.