Essay New York Stock Exchange Tours School Sick Leave Application Letter Sample Child Safety At Home Essay How To Write An Appealing Speech

#VolleyNews: Podsumowanie dni (02-04.08)

 

Plusligowe zespoły rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu, a reprezentacje trenują przed mistrzostwami świata. Zapraszamy do podsumowania ostatnich dni.

Włosi odkryli karty

Poznajemy kolejne składy reprezentacji, które wezmą udział we wrześniowych mistrzostwach świata. Teraz przyszedł czas na Włochów, którzy razem z Bułgarią organizują wspomniany wcześniej turniej. Szkoleniowiec Gianlorenzo Blengini podał dwadzieściadwa nazwiska, które znalazły się w drużynie przygotowującej się do najważniejszej imprezy tego sezonu. Do włoskiej kadry powracają Ivan Zaytsev i Osmany Juantorena, którzy przez większą część Ligi Narodów otrzymali od trenera wolne. Pomiędzy treningami zespół Włoch rozegra także spotkania sparingowe z Chińczykami i Holendrami.

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa świata 2018:
Rozgrywający: Simone Giannelli, Michele Baranowicz, Riccardo Sbertoli
Środkowi: Simone Anzani, Daniele Mazzone, Enrico Cester, Davide Candellaro, Roberto Russo, Alberto Polo
Przyjmujący i atakujący: Osmany Juantorena, Simone Parodi, Luigi Randazzo, Gabriele Maruotti, Oleg Antonov, Filippo Lanza, Giacomo Raffaelli, Ivan Zaytsev, Gabriele Nelli, Giulio Sabbi
Libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini, Fabio Balaso

Przygotowania do sezonu ligowego

Zespół Trefla Gdańsk już trenuje przed nowym sezonem plusligi i Ligi Mistrzów. Zawodnicy Andrei Anastasiego rozpoczęli przygotowania w czwartkowe przedpołudnie i na samym początku zajęcia odbyli na siłowni. Obecnie ekipa "gdańskich lwów" liczy dwanaście osób, ponieważ Piotr Nowakowski i Ruben Schott przebywają ze swoimi reprezentacjami. Okres przygotowawczy gdańszczan potrwa jedenaście tygodni, a pierwszy plusligowy mecz zagrają oni na wyjeździe 13 października ze Stocznią Szczecin. W takiej samej liczbie zawodników przygotowania rozpoczął również zespół GKS-u Katowice. Po wakacyjnej przerwie siatkarze przeszli badania wydolnościowe, a od poniedziałku rozpoczną zajęcia w terenie, w hali oraz na siłowni. Z kolei w drugiej połowie sierpnia katowiczanie wyjadą na zgrupowanie do Kielnarowej. Na treningach w Katowicach zabraknie Gonzalo Quirogi. Zawodnik wciąż zmaga się z urazem barku, którego doznał pod koniec ubiegłego sezonu.

Transferowe wieści

Kiedy kluby plusligi jak i pierwszoligowe zespoły prześcigały się w podawaniu transferowych wiadomości, kibice zespołu z Kielc wciąż nie mieli żadnych wieści od swojej drużyny. Kielczanie występujący dotychczas w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, od nadchodzącego sezonu będą walczyli o jak najlepsze miejsce w I lidze. Ekipa z Kielc przygotowania rozpoczęła na początku tego miesiąca, a w skladzie pozostało tylko dwóch siatkarzy, którzy występowali w barwach kieleckiego klubu w poprzednich rozgrywkach. Jest to przyjmujący Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski, a nowym trenerem został wybrany Mateusz Grabda. Pierwszym oficjalnym transferem klubu z Kielc jest z kolei zakontraktowanie Marcina Karakuły. Rozgrywający w ubiegłym sezonie bronił barw Olimpii Sulęcin. Nowego zawodnika na rozegraniu będzie miał także zespół BBTS-u Bielsko-Biała. Obok Jarosława Macionczyka na tej pozycji kibice zobaczą Wiktora Nowaka. Młody siatkarz zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów, a w mistrzostwach Europy U-20 zajął z polską reprezentacją szóste miejsce. Na koniec czas na wiadomości transferowe z parkietów plusligi. Kończą się miejsca w składzie Stoczni Szczecin. Po bardzo zaskakujących dla kibiców transferach szczecińskiego klubu, teraz przyszedł czas na ogłoszenie gracza, który nadal będzie bronił barw tego zespołu. Z drużyną na następny sezon zostaje atakujący Bartłomiej Kluth, który w ekipie ze stolicy Pomorza Zachodniego spędzi już trzeci rok.

źródło: fivb.org / sport.trefl.com / siatkowka.gkskatowice.eu / TVP Kielce / bbtsbielsko.pl / kpssocznia.pl / inf. własna
fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.