#VolleyNews: Podsumowanie dnia (28.05)

 

Tydzień rozpoczynamy od zmian w organizacji Ligi Mistrzów i zmian w składzie reprezentacji Polski na Siatkarską Ligę Narodów w Łodzi. Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie.


Skład reprezentacji Polski siatkarzy na turniej w Łodzi Siatkarskiej Ligi Narodów

Pierwszy weekend z Siatkarską Ligą Narodową za nami! Polacy mają po nim na swoim koncie komplet zwycięstw. Trener Vital Heynen podczas tej nowej imprezy siatkarskiej testuje wszystkich swoich zawodników. Dlatego też w składzie naszej kadry na najbliższy turniej w Łodzi są niewielkie zmiany. Poniżej przedstawiamy cały skład:
Atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek
Przyjmujący: Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek 
Środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Libero: Michał Żurek, Paweł Zatorski

Zmiany w organizacji Ligi Mistrzów

W latach 2019-2021 Liga Mistrzów będzie wyglądała zupełnie inaczej. W fazie grupowej Ligi Mistrzów weźmie udział 20 drużyn podzielonych na 5 grup. Następny etap rozgrywek to faza Play Off, na którą składać się będą ćwierćfinały i półfinały obywające się na zasadzie dwumeczu. Z kolei finał będzie miał miejsce na neutralnym gruncie. Finał cyklu ma być dwudniową imprezą z udziałem dwóch najlepszych ekip w rywalizacji kobiet i mężczyzn. CEV rezygnuje zatem z Final Four na rzecz tej formy, "Wielkiego Finału". Liczba uczestników z każdego państwa w fazie właściwej Ligi Mistrzów oraz eliminacjach podyktowana będzie przez miejsce narodowej federacji w nowoopracowanym rankingu CEV. W przypadku męskich polskich klubów oznacza to trzy zapewnione miejsca bezpośrednio od fazy grupowej rozgrywek.

Karuzela transferowa

Podsumowanie karuzeli transferowej zaczniemy od plusligowych boisk. Michał Ruciak w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Cerradu Czarnych Radom. Doświadczony zawodnik będzie grał na pozycji libero. Trefl Gdańsk natomiast skompletował swój skład środkowych na kolejny sezon. Piotr Nowakowski przedłużył kontrakt z nadbałtyckim klubem i tym samym dołączył do także zostających w Gdańsku, Wojciecha Grzyba i Patryka Niemca. Ostatnim środkowym w drużynie Andrei Anastasiego będzie Bartłomiej Mordyl, który w minionym sezonie był zawodnikiem pierwszoligowego KS-u AGH Kraków. Rafael Araujo natomiast zamienia MKS Będzin na ONICO Warszawę! Mateusz Malinowski w kolejnym sezonie będzie bronił barw Aluronu Virtu Warta Zawiercie i tym samym pożegnał się z KPS-em Stocznią Szczecin. Dużo zmian personalnych szykuje się też w zagranicznych ligach. Rozpoczynamy od rosyjskiej Superligi. W drużynie Dynama Moskwy zostają: Jurij Bierieżko, Aleksandr Markin, Aleksiej Ostapienko, Dmitrij Szczerbinin, Siergiej Antipkin, Pawieł Krugłow i Aleksiej Chanchikow. Z kolei Aleksiej Safonov zamienia Gazprom-Yugra Surgut na Zenit Sankt-Peterburg. Z Rosji przenosimy się do Włoch. Micah Christenson przenosi się z drużyny Cucine Lube Civitanova do Azimutu Modena! Z nowym klubem rozgrywający związał się dwuletnim kontraktem. Natomiast klub Calzedonia Werona przedłużył umowę o rok z irańskim przyjmującym, Mohammadem Javad Manavinejadem. Natomiast trener Cucine Lube Civitanova, Giampaolo Medei i szkoleniowiec Sir Safety Conad Perugia, Lorenzo Bernardi pozostajną na swoich stanowiskach w klubach.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych: 
Przychodzą: Michał Ruciak (Cerrad Czarni Radom), Bartłomiej Mordyl (KS AGH Kraków), Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Micah Christenson (Azimut Modena), Aleksiej Safonov (Zenit Sankt-Petersburg)
Zostają: Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Jurij Bierieżko, Aleksandr Markin, Aleksiej Ostapienko, Dmitrij Szczerbinin, Siergiej Antipkin, Pawieł Krugłow, Aleksiej Chanchikow (wszyscy Dynamo Moskwa), Mohammad Javad Manavinejad (Calzedonia Werona), Giampaolo Medei (trener Cucine Lube Civitanova), Lorenzo Bernardi (trener Sir Safety Conad Perugia)

źródło: pzps.pl/ cev.lu/ wksczarni.pl/ informacja własna/ worldofvolley.com – opracowanie własne

fot.: Natalia Miłek (VOLLEYWORLD.PL)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.