Dissertation Uni Bonn Medizin Studieren Obama Thesis From Harvard Steve Jobs Product Presentation Apa Formatted Dissertation Resume Working In Restaurant

#VolleyNews: Podsumowanie dnia (27.06)

 

Jeden z siatkarzy reprezentacji Polski poinformował, że nie zagra na mistrzostwach świata. Stocznia Szczecin się zbroi i potwierdziła kolejny hitowy transfer. MKS Będzin podał nazwisko nowego atakującego. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania.

Koniec sezonu reprezentacyjnego dla Łukasza Kaczmarka

Łukasz Kaczmarek nie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na turniej finałowy pierwszej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów. Powołania na Final Six nie otrzymał także Dawid Konarski. Trener Vital Heynen zdecydował, że do Lille pojadą następujący atakujący: Maciej Muzaj, Bartosz Kurek oraz Damian Schulz. Pełną listę nazwisk zawodników powołanych na decydującą część rywalizacji w ramach Ligi Narodów siatkarzy można znaleźć we wczorajszym podsumowaniu dnia.

Ponadto Łukasz Kaczmarek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że nie zagra również na wrześniowych mistrzostwach świata, co jest równoznaczne z końcem sezonu reprezentacyjnego dla niespełna 24-letniego atakującego.

Łukasz Żygadło wraca do PlusLigi

Stocznia Szczecin zaprezentowała kolejnego nowego zawodnika. Jest nim Łukasz Żygadło. Doświadczony rozgrywający związał się ze szczecińskim klubem dwuletnim kontraktem. 39-letni siatkarz wraca do PlusLigi po dziesięciu latach gry w ligach zagranicznych, z czego trzy ostatnie sezony spędził w Iranie, gdzie występował w barwach Sarmajeh Bank VC. Łukasz Żygadło ma swoim koncie wiele sukcesów zarówno klubowych m.in. mistrzostwo Polski, dwukrotne mistrzostwo Włoch, trzykrotne mistrzostwo Iranu, trzy złote medale Ligi Mistrzów i trzy złote medale Klubowych Mistrzostw Świata, jak i reprezentacyjnych m.in. zwycięstwo w Lidze Światowej 2012 oraz srebrny medal mistrzostw świata 2006. W swoim dotychczasowym dorobku ma także wiele nagród indywidualnych. W drużynie Stoczni Szczecin będzie tworzył duet rozgrywających z Lukasem Tichackiem, który dołączył do zespołu pod koniec maja.

Nowy atakujący MKS-u Będzin

Klub z Będzina znalazł następcę Rafaela Araujo. Jest nim 24-letni Australijczyk. W sezonie 2018/2019 barw MKS-u będzie bronił Lincoln Alexander Williams. Nowy atakujący będzińskiej drużyny ostatni rok spędził w niemieckiej Bundeslidze. Był graczem zespołu United Volleys Rhein-Main, z którym wywalczył brązowy medal mistrzostw Niemiec. MKS Będzin będzie piątym europejskim klubem w karierze tego siatkarza. Warto dodać, że Lincoln Aleksander Williams ma za sobą również występy w reprezentacji Australii. Zawodnik z dobrej strony zaprezentował się w tegorocznych rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów.

źródło: informacja własna / instagram.com/lukasz_kaczmarek.94 / kpsstocznia.pl / mksbedzin.pl & fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD/Skowrography)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.