#VolleyNews: Podsumowanie dnia (25.05)

 

Siatkarski świat żyje dzisiaj głównie rozpoczętą Ligą Narodów. Biało-czerwoni zmierzyli się w Katowicach z Koreą Południową. Jednak oprócz rywalizacji dzisiejszy dzień przyniósł nam także transferowe newsy. Jakie? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem.

Liga Narodów wystartowała!

Dzisiaj odbył się pierwszy mecz biało-czerwonych w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów, dawnej Ligi Światowej. Podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczęli rywalizację od katowickiego Spodka, w którym podjęli reprezentację Korei Południowej. Jak sobie poradzili nasi siatkarze? Jak przebiegały spotkania innych zespołów? Sprawdźcie tutaj: KLIK. Jutro zmagania Polaków przeniosą się do krakowskiej Tauron Areny, a tam o zwycięstwo powalczą z Rosjanami.

Transferowe newsy

Po siedmiu latach spędzonych w barwach Asseco Resovii Rzeszów przyszedł czas na zmiany. Rozgrywający Lukas Tichacek od przyszłego sezonu będzie punktował dla Stoczni Szczecin, gdzie zastąpi Tomasza Kowalskiego. Szczeciński klub przedłużył także kontrakty z trenerem – Michałem Mieszko Gogolem, przyjmującym Marcinem Wiką oraz z libero Adrianem Mihułką. Jednak nie tylko szczeciński zespół pozyskał nowego rozgrywającego, bowiem rocznym kontraktem z zespołem Cuprum Lubin związał się estoński gracz Kert Toobal. Siatkarz ten miał już okazję występować w PlusLidze w sezonie 2010/2011. Wówczas reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. W dzisiejszym dniu pojawiła się także informacja, iż Artur Szalpuk po roku gry żegna się z Treflem Gdańsk. O tym, do jakiego klubu trafi przyjmujący, poinformujemy Was za pomocą naszych mediów społecznościowych. Śledźcie nas uważnie.   

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:
Przychodzą: Lukas Tichacek (Stocznia Szczecin), Kert Toobal (Cuprum Lubin),
Odchodzą: Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk)
Zostają: trener Michał Mieszko Gogol, Marcin Wika, Adrian Mihułka (wszyscy Stocznia Szczecin)

 źródło: sport.trefl.com / kpsstocznia.pl / ks.cuprum.pl / informacja własna
Fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
Rozalia Piątkowska

Rozalia Piątkowska

Moją największą pasją jest siatkówka. Zawsze wiernie kibicuję naszej reprezentacji. Lubię oglądać także sporty zimowe, m.in. łyżwiarstwo szybkie. Uwielbiam aktywnie spędzać czas - jeżdżąc na rolkach, bądź na rowerze. Z redakcją jestem związana od marca 2015 roku.