#VolleyNews: Podsumowanie dnia (22.06)

 

Co wydarzyło się w piątek? Zapraszamy na podsumowanie dnia!

Zwycięskie rozpoczęcie

Na początek ostatniego weekendu Ligi Narodów, biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Argentyny. Po trzech przegranych pojedynkach z rzędu, przyszedł czas zwycięstwa. Polska drużyna pokonała w Melbourne Argentyńczyków w trzech partiach i jest na dobrej drodze, aby wywalczyć awans do turnieju finałowego tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Jutro podopiecznych Vitala Heynena czeka pojedynek z Brazylią, a w niedzielę z Australią.

Transferowe newsy

Piątek przyniósł kilka świeżych wiadomości transferowych w Pluslidze. Zespół Cuprum Lubin odkrył swoją przedostatnią kartę przed sezonem 2018/2019. Nowym atakującym miedziowych został Jakub Ziobrowski. Młody zawodnik ma za sobą występy w klubie Cerradu Czarnych Radom, a także wiele zdobytych tytułów w kategorii juniorskiej m.in. złoto Mistrzostw Świata Juniorów w 2017 roku. Atakujący związał się z nowym klubem rocznym kontraktem. ONICO Warszawa ma nowego ryzgrywającego. Konrad Buczek jako czternasty zawodnik dołącza do zespołu ze stolicy i będzie reprezentował jego barwy w przyszłych rozgrywkach. 24-letni siatkarz podpisał z klubem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Jakub Peszko nadal w będzińskich barwach. Przyjmujący postanowił zostać w drużynie MKS-u Będzin i przedłużyć swój kontrakt.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Przychodzą: Jakub Ziobrowski (Cuprum Lubin), Konrad Buczek (ONICO Warszawa)
Zostają: Jakub Peszko (MKS Będzin)

źródło: ks.cuprum.pl / onicowarszawa.pl / mksbedzin.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.