#VolleyNews: Podsumowanie dnia (22.05)

 

Transfery, transfery, transfery… Co jeszcze przyniósł nam wtorek w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie dnia.


Korekta w składzie reprezentacji Polski

We wczorajszym podsumuwaniu podaliśmy wstępny skład reprezentacji Polski na pierwszy turniej w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów, który odbędzie się już w najbliższy weekend. Polacy zagrają w Katowicach i Krakowie. Dziś jednak PZPS poinformował, iż trener Vital Heynen dokonał jednej zmiany. Marcina Janusza na pozycji rozgrywającego ma zastąpić Fabian Drzyzga. Ostateczną wersję składu mamy poznać jednak jutro wieczorem.

Karuzela transferowa

Zaczynamy od naszych plusligowych boisk. Marcin Janusz, jak już pisaliśmy wczoraj, opuszcza PGE Skrę Bełchatów. Jego nowym klubem będzie Trefl Gdańsk, z którym związał się dwuletnim kontraktem. Z kolei Paweł Gryc pozostanie w szeregach Łuczniczki Bydgoszcz. Choć dołączył do drużyny jako atakujacy, w kolejnym sezonie będzie nominalnym przyjmującym. Asseco Resovia Rzeszów ma nowego przyjmującego. Jest nim Nicolas Szerszeń. Francuski siatkarz polskiego pochodzenia dotychczas grał w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej, a z podkarpacką drużyną związał się trzyletnim kontraktem. Nowy przyjmujący zasili także kadrę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Aleksander Śliwka zamienia rzeszowską drużynę na zespół dowodzony przez Andreę Gardiniego. Wzmacnia swoją drużynę również Aluron Virtu Warta Zawiercie. W kolejnym sezonie w jej barwach zobaczymy Oliega Achrema, który podpisał kontrakt z klubem na dwa sezony. Jastrzębski Węgiel zatrudnił nowego trenera przygotowania motorycznego, Nicolę Giolito. Karuzela transferowa nie zwalnia również w zagranicznych ligach. Zbigniew Bartman zostaje na dłużej w UPCN Voley Club. Drużynę Mistrzów Argentyny opuszcza natomiast David Lee. Wiktor Yosifow w kolejnym sezonie będzie bronił barw Gi Group Monzy. Tym samym pożegnał się z zespołem Wixo LPR Piacenza, w którym występował przez dwa lata. Z kolei Steven Marshall zamienia Berlin Recycling Volleys na turecki İnegöl Belediyesi.

Podsumowanie najnowszych informacji transferowych:

Przychodzą: Marcin Janusz (Trefl Gdańsk), Wiktor Yosifow (Gi Group Monza), Steven Marshall (İnegöl Belediyesi), Nicolas Szerszeń (Asseco Resovia Rzeszów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Olieg Achrem (Aluron Virtu Warta Zawiercie)

Zostają: Paweł Gryc (Łuczniczka Bydgoszcz), Zbigniew Bartman (UPCN Voley Club)

Odchodzą: David Lee (UPCN Voley Club)

źródła: pzps.pl/ worldofvolley.com/ zaksa.pl/ aluronwarta.pl/ somosvoley.com/ informacje własne/ – opracoowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.