#VolleyNews: Podsumowanie dnia (21.06)

 

Co wydarzyło się w czwartek? Jakie wiadomości pojawiły się w świecie siatkówki? Zapraszamy do podsumowania dnia.

Ostatni weekend zmagań

Na biało-czerwonych czekają ostatnie trzy pojedynki podczas fazy grupowej siatkarskiej Ligi Narodów. Polacy zakończą ten etap rywalizacji w Melbourne w Australii gdzie zmierzą się z Argentyną, Brazylią i gospodarzami, Australijczykami. Reprezentacja Polski już jutro o godz. 10:30 stanie naprzeciwko siatki z drużyną trenera Julio Velasco. W sobotę w samo południe powalczy o wygraną z brazylijskim zespołem, a na sam koniec polscy siatkarze zagrają z reprezentacją Australii. Najbliższe spotkania to ostatnia szansa dla kadry Vitala Heynena, aby zdobyć awans do Final Six Ligi Narodów. Poniżej przedstawiamy terminarz spotkań Polaków podczas turnieju w Melbourne:

22.06.2018r. Polska – Argentyna (piątek, godzina 10:30)
23.06.2018r. Brazylia – Polska (sobota, godzina 12:00)
24.06.2018r. Australia – Polska (niedziela, godzina 7:00)

Transmisje przeprowadzi Polsat Sport oraz Super Polsat.

Transferowe newsy

Coraz mniej niewiadomych w skladach plusligowych drużyn. Po tym jak Cerrad Czarni Radom ogłosili wszystkie transfery, których dokonali w swoim zespole na sezon 2018/2019, oficjalnie pożegnali czterech zawodników, którzy opuszczą szeregi klubu. W barwach drużyny z Radomia kibice nie zobaczą już Dustina Wattena, Jakuba Ziobrowskiego, Kamila Droszyńskiego i Dmytro Teryomenko. Przypomnijmy, że do zespołu Cerradu Czarnych Radom dołączyli środkowy Alen Pajenk i libero Michał Ruciak, rozgrywający Reto Giger oraz atakujący Maksim Żygałow.

Podsumowanie najnowszych wiadomości transferowych:

Odchodzą: Dustin Watten, Jakub Ziobrowski, Kamil Droszyński, Dmytro Teryomenko (wszyscy Cerrad Czarni Radom)

źródło: wksczarni.pl / informacja własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.