Nenokadine Movie Review Rotary Club 4 Way Test Essay Contest Terminsl Assignment Packets Help Writing Family And Consumer Science Homework Book Review Literature Review Article Atypical Cardiac Presentation

#VolleyNews: Podsumowanie dnia (18.06)

 

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wieści i siatkarskich wydarzeń minionego dnia!


Wstępny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w Australii

Po czwartym weekendzie Siatkarskiej Ligi Narodów polska reprezentacja zajmuje 5. miejsce w tabeli. Oznacza to, że decydujący dla niej będzie ostatni przed Final Six w Lille turniej w Australii. Trener naszej kadry, Vital Heynen ustalił wstępny skład drużyny na turniej w Melbourne:
Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Mika, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz
Środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek
Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, 
Libero: Paweł Zatorski

CEV promuje siatkówkę w Europie

Prezydent CEV, Aleksandar Boricic, wziął udział w konferencji organizowanej w Sofii na temat sportu amatorskiego jako narzędzia do budowania powiązań między innowacjami, a tradycjami. Następnie wizytował kolejne 4 państwa należące do federacji: Czechy, Węgry, Macedonię i Szwecję. Na Węgrzech prezydent odpowiadał na pytania o przyszłoroczne Mistrzostwa Europy kobiet, których oprócz Węgier gospodarzami będą także Turcja, Polska i Słowacja. Wszystkie te działania adresowane, głównie do narodowych federacji siatkarskich mają na celu wzmocnić je i popularyzować siatkówkę w tych krajach.

źródło: pzps.pl/ cev.lu – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.