#VolleyNews: Podsumowanie dnia (17.05)

 

Ważne przedłużenie kontraktu w PGE Skrze Bełchatów, hit transferowy we włoskiej Serie A, a także konferencja prasowa przed łódzkim "AllStar Volley Show" – co dokładnie wydarzyło się dzisiaj w siatkarskim świecie? Zapraszamy na podsumowanie.

 

 

Konferencja prasowa przed "AllStar Volley Show"

Już za miesiąc, dokładnie 16 czerwca, w Łodzi miejsce miał będzie wyjątkowy mecz "AllStar Volley Show". Gwiazdy zarówno polskiej, jak i światowej siatkówki (w dużej mierze już te nie będące aktywnymi zawodnikami) spotkają się w Meczu Gwiazd w Łódzkiej Atlas Arenie. Wydarzenie będzie inauguracją programu "Graj o siebie", mającego na celu przede wszystkim promocję zdrowego trybu życia. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano część składów drużyn:

Świat: Giba, Raúl Quiroga, Vladimir Nikolov, Goran Vujevic, Rusłan Olichwier, David Lee, Andrea Zorzi, Wiaczesław Zajcew, Dmitrij Fomin, Marcos Milinkovic, Mauricio Lima, Vladimir Grbić, Nicola Grbić oraz Andrea Gardini.

Polska: Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Karol Kłos, Piotr Gruszka, Jakub Jarosz oraz Ryszard Bosek.

 

Karuzela transferowa

W ostatnim czasie nie ma dnia bez rozstanie klubu z zawodnikami. Dzisiaj Łuczniczka Bydgoszcz poinformowała, iż poza kończącym karierę Wojciechem Jurkiewiczem, w przyszłym sezonie w zespole nie pozostanie Mateusz Sacharewicz, Metodi Ananiev, Jewgienij Gorchaniuk oraz Edgardo Goas, a także, wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Krzysztof Bieńkowski

PGE Skra Bełchatów poinformowała natomiast o przedłużeniu kontraktu z Miladem Ebadipourem na sezon 2018/2019. Irański przyjmujący był bardzo ważnym ogniwem bełchatowian w decydujących meczach fazy play off i w dużym stopniu przyczynił się do zdobycia przez nich Mistrzostwa Polski. 

O przedłużeniach kontraktu poinformował także Indykpol AZS Olsztyn. Informacja ta dotyczy drugiego trenera – Marcina Mierzejewskiego oraz libero akademików – Jakuba Zabłockiego. Zarówno członek sztabu, jak i zawodnik zdecydowali się pozostać w Olsztynie na dwa kolejne sezony.

Bardzo ciekawa informacja dotarła również z Włoch. Z ekipy Mistrza Serie A – Sir Safety Conad Perugia – do Modena Volley przechodzi Ivan Zajcew. Włoski przyjmujący wzmocni szeregi drużyny z Modeny w sezonie 2018/2019, a jego miejsce w Perugii zajmie Wilfredo Leon. Ponadto Cucine Lube Civitanova poinformowała, iż na pozycji atakującego pozostaje bułgarski zawodnik – Cwetan Sokołow.

Podsumowanie najnowszych informacji transferowych:

Zostają:

Milad Ebadipour (PGE Skra Bełchatów), Jakub Zabłocki (Indykpol AZS Olsztyn), Marcin Mierzejewski (sztab, Indykpol AZS Olsztyn)

Odchodzą: 

Mateusz Sacharewicz (Łuczniczka Bydgoszcz), Metodi Ananiev (Łuczniczka Bydgoszcz), Jewgienij Gorchaniuk (Łuczniczka Bydgoszcz), Edgardo Goas (Łuczniczka Bydgoszcz), Krzysztof Bieńkowski (Łuczniczka Bydgoszcz)

 

źródło: polsatsport.pl / skra.pl / indykpolazs.pl / legavolley.it / luczniczkabydgoszcz.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Kinga Kembrowska

Kinga Kembrowska

Na co dzień studiuję prawo i mieszkam w Warszawie, ale gdy tylko mam okazję jeżdżę po całej Polsce (a ostatnio także za granicę) na mecze. Moja miłość do siatkówki za kilka miesięcy osiągnie pełnoletniość - do dziś pamiętam pierwszy obejrzany z tatą mecz. Od kilku lat oglądanie spotkań na żywo jest dla mnie równoznaczne z robieniem zdjęć, bo nie ma nic lepszego od uchwycenia na zdjęciach tych pięknych akcji i emocji zawodników. Pozwala mi to połączyć dwie największe pasje - siatkówkę oraz fotografię. Poza Polakami najbardziej zawsze kibicuję Amerykanom i Kanadyjczykom. W VOLLEYWORLD jestem od samego początku i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Bez tego prawdopodobnie nie przeżyłabym wielu przygód (i mam nadzieję, że wiele jeszcze przede mną) i nie poznałabym wielu niesamowitych osób.