#VolleyNews: Podsumowanie dnia (13.06)

 

Kibice biało-czerwonych odliczają czas do kolejnego weekendu siatkarskiej Ligi Narodów, niektóre kluby PlusLigi zamykają swoje składy, a inne wciąż ogłaszają nowe nazwiska. Zapraszamy do podsumowania dnia!

Coraz bliżej turniej w Chicago

Po wywalczeniu kompletu zwycięstw w Japonii, część polskiej drużyny udała się w daleką podróż do Stanów Zjednoczonych, a niektórzy z zawodników powrócili do Polski. Trener Vital Heynen powołał również kilku nowych graczy, którzy dołączyli do reprezentacji przed pojedynkami w Chicago. W najbliższy weekend zagrają Mateusz Mika, Bartosz Kurek i Grzegorz Łomacz, a także Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj oraz Kacper Piechocki. Kibice polskiej reprezentacji już odliczają czas do następnego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów, gdzie mają nadzieję ponownie zobaczyć bardzo dobrą grę zespołu Vitala Heynena. Fanów biało-czerwonych znów czekają mecze o późnych porach, a my przedstawiamy poniżej terminarz spotkań polskiej kadry w Chicago:

15.06.2018r. Polska – Iran (piątek/ sobota, godzina 0:30)
16.06.2018r. Stany Zjednoczone – Polska (sobota/niedziela, godzina 2:30)
17.06.2018r. Polska – Serbia (niedziela, godzina 19:00)

Wszystkie pojedynki będą transmitowane przez Polsat Sport oraz Super Polsat

Transferowych wieści ciąg dalszy

Na początek środowych wiadomości ze świata siatkówki, nowego, a zarazem ostatniego środkowego ogłosił klub z Lubina. Jest nim 19-letni Bartłomiej Zawalski, który przychodzi do zespołu Miedziowych prosto z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Młody zawodnik podpisał z klubem roczny kontrakt. W MKS-ie Będzin wielki powrót! W zespole zagra ponownie Tomasz Kowalski, który bronił już barw drużyny w sezonie 2014/2015. Teraz 27-latek razem z Łukaszem Kozubem będzie walczył o pierwszą szóstkę na pozycji rozgrywającego. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle także zamyka swój skład na jednej z pozycji, a mowa tutaj o przyjmujących. Na kolejny sezon w zespole wicemistrza Polski pozostaje Sam Deroo, w szeregach kędzierzynian kibice wciąż będą oglądać Rafała Szymurę, a nową twarzą w drużynie będzie Aleksander Śliwka. Ostatnim zawodnikiem, który będzie stanowił o sile przyjęcia, jest Brandon Koppers. Dla Kanadyjczyka, drużyna z Kędzierzyna-Koźla będzie pierwszym zagranicznym klubem. 22-latek podpisał z plusligowym zespołem roczny kontrakt. Ostatnią transferową wiadomością środy, jest nowy zawodnik Aluron Virtu Warty Zawiercie, który zamknął skład tego zespołu na najbliższy sezon. W szeregach Jurajskich Rycerzy wystąpi Kamil Semeniuk. Młody przyjmujący został wypożyczony na rok z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Podsumowanie informacji transferowych:

Przychodzą: Bartłomiej Zawalski (Cuprum Lubin), Tomasz Kowalski (MKS Będzin), Brandon Koppers (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kamil Semeniuk (Aluron Virtu Warta Zawiercie)

źródło: aluronvirtu.pl / zaksa.pl / ks.cuprum.pl / mksbedzin.pl / inf. własna
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.