#VolleyNews: Podsumowanie dnia (12.06)

 

Znamy formułę kolejnego sezonu Plusligi! Ponadto kolejne doniesienia z karuzeli transferowej. Zapraszamy na podsumowanie dzisiejszych wieści i wydarzeń!


Jiri Kovar nie będzie wnioskował o przebadanie próbki B?

W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że przyjmujący z Italii, Jiri Kovar stosował niedozwolone substancje poprawiające wydolność organizmu, co wykazało badanie przed piątym, finałowym spotkaniem Serie A. Dziś w niektórych, włoskich mediach pojawiła się informacja, iż oskarżony o doping nie będzie wnioskował o przebadanie próbki B. Jednakże sam zawodnik, ani jego dotychczasowy klub, Cucine Lube Civitanova, nie zajęli oficjalnego stanowiska w powyższej sprawie.

System rozgrywek Plusligi nie zmieni się w nadchodzącym sezonie

Faza Play-Off Plusligi w kolejnym sezonie nie ulegnie zmianie. Ponownie zmierzy się w niej sześć najwyżej notowanych drużyn po rundzie zasadniczej. Z kolei zespół, który zajmie ostatnie miejsce w tabeli zawalczy o utrzymanie się w barażu z mistrzem 1. ligi. Zmienią się natomiast przerwy w czasie meczów. Zrezygnowano z 10-minutowej przerwy po drugim secie na rzecz przerw 5-minutowych po każdej partii. 

Karuzela transferowa

Doniesienia co do karuzeli transferowej rozpoczynamy jak zwykle od plusligowych boisk. Do zespołu Cuprum Lubin dołączył Jakub Wachnik, który związał się z nowym klubem rocznym kontraktem. Przyjmujący dotąd bronił barw Dafi Społem Kielce. Paweł Halaba miniony sezon spędził w klubie Jihostroj Czeskie Budziejowice, który zajął czwarte miejsce w swojej rodzimej lidze. Przyjmujący jednak zdecydował się zmienić klub na Hypo Tirol AlpenVolleys Haching, co oznacza, że będziemy oglądać go w Bundeslidze. Natomiast decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się podjąć Mariusz Gaca. Nie będzie on dłużej pełnić roli kapitana BBTS-u Bielsko-Biała. Yuki Ishikawa, z kolei przenosi się z drużyny Taiwan Excellence Latina do Emma Villas Siena, która zadebiutuje w Serie A.

Przychodzą: Jakub Wachnik (Cuprum Lubin), Paweł Halaba (Hypo Tirol AlpenVolleys Haching), Yuki Ishikawa (Emma Villas Siena)

Odchodzą: Mariusz Gaca (BBTS Bielsko-Biała)

źródło: ivolleymagazine.it/ plusliga.pl/ ks.cuprum.pl/ informacja własna/ emmavillasvolley.com – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.