#VolleyNews: Podsumowanie dnia (10.07)

 

Po ciekawych wiadomościach wczorajszego dnia, dzisiaj także pojawiło się kilka wieści ze siatkarskiego świata. Zapraszamy do przeczytania naszego krótkiego podsumowania.

Stołeczny klub zagra w Memoriale Arka Gołasia

W tym roku będzie miała miejsce czternasta już edycja Memoriału Arkadiusza Gołasia. Turniej odbędzie się w dniach od 5 do 7 października w Swarzędzu-Zalasewie. Dla zespołów, które pojawią się na parkiecie podczas tych rozgrywek będzie to ostatnia możliwość sprawdzenia formy przed nowym sezonem plusligi. Wśród drużyn, które zagrają w Memoriale znaleźli się obrońcy tytułu z poprzedniego roku, drużyna ONICO Warszawa. Wtedy to stołeczny zespół pokonał niemiecki klub Berlin Recycling Volleys, a w ścisłym finale GKS Katowice. Obok klubu z Warszawy, kibice zobaczą też ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Wartę Zawiercie, czwarty uczestnik Memoriału Arkadiusza Gołasia wciąż jest jeszcze nie znany.

Młody środkowy dalej z Jastrzębianami

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Jakubem Turskim. 20-letni zawodnik pochodzi z miejscowości Zebrzydowice, znajdującej się obok Jastrzębia-Zdroju. Środkowy zanim trafił do pierwszego zespołu, rozwijał swoje umiejętności w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Debiut Jakuba Turskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce miał miejsce w połowie sezonu 2016/2017, kiedy to dołączył do drużyny z powodu kontuzji Wojciecha Sobali. Młody siatkarz choć pełnił w szeregach Jastrzębian rolę zadaniową, to jego występ przyczynił się do wygrania seta w pojedynku Ligi Mistrzów. Zwycięska partia w meczu z Berlin Recycling Volleys dała Pomarańczowym awans do fazy play-off tego turnieju. Nowa umowa, którą klub podpisał z młodym środkowym obowiązuje na nadchodzący sezon, a także posiada możliwość przedłużenia.

Z Polski do Austrii

Kacper Stelmach w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy zespołu Posojilnica AICH/DOB. Po dwóch sezonach spędzonych w drużynie GKS-u Katowice, polski siatkarz przenosi się do ligi austriackiej. Choć do tej pory młody zawodnik występował na pozycji przyjmującego, to w drużynie mistrza Austrii zagra on jako atakujący. Przypomnijmy, że Kacper Stelmach swoje pierwsze kroki w pluslidze stawiał w klubie AZS-u Częstochowa, teraz 21-latek obiera zagraniczny kierunek.

Polski gracz na dłużej we Włoszech

Damian Domagała, który rok temu przeniósł się do włoskiej Serie A, przedłużył na kolejny rok swój kontrakt z zespołem Tonno Callipo Vibo Valentia. Młody atakujący swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w SMS-ie Spała, występował także na arenie międzynarodowej, bowiem razem z reprezentacją Polski wywalczył rok temu mistrzostwo świata juniorów. Drużyna Damiana Domagały zajęła w ubiegłych rozgrywkach dwunaste miejsce, a sam zawodnik zagrał w 31 meczach, zdobywając przy tym 113 punktów. W nowym sezonie polski atakujący o miejsce w wyjściowym składzie powalczy z Marokańczykiem, Mohammedem Al Hachdadi.

źródło: plusliga.pl / jastrzebskiwegiel.pl / aich-dob.at / volleytonnocallipo.com / inf. własna
fot. Aneta Serafin (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.