#VolleyNews: Podsumowanie dnia (09.07)

 

Za nami turniej finałowy siatkarskiej Ligi Narodów, ale nowy tydzień przyniósł kolejne wiadomości w świecie siatkówki. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania.

Najlepsi z najlepszych

Wczoraj poznaliśmy triumfatorów, a także zdobywców srebrnych i brązowych medali pierwszej edycji siatkarskiej Ligi Narodów. We francuskim Lille najlepszym zespołem okazała się reprezentacja Rosji, której wystarczyły zaledwie trzy partie do pokonania Francuzów. Na trzecim miejscu podium znaleźli się z kolei Amerykanie, którzy bez straty seta zwyciężyli w pojedynku z Brazylią. Po meczu o złoto, odbyła się ceremonia medalowa, podczas której ogłoszono najlepszych siatkarzy na danych pozycjach. Poniżej prezentujemy nagrody indywidualne podczas Final Six Ligi Narodów 2018:

Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja)
Najlepszy atakujący: Matthew Anderson (USA)
Najlepszy środkowy: Kevin Le Roux (Francja) i Dmitrij Muserski (Rosja)
Najlepszy przyjmujący: Taylor Sander (USA) i Dmitrij Wołkow (Rosja)
Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja)
MVP: Maksim Michajłow (Rosja)

USA gospodarzem Final Six

Jeszcze za nim w Lille rozegrano ostateczne starcia pomiędzy najlepszymi drużynami świata, Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że następne trzy edycje finałowego turnieju siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się w Stanach Zjednoczonych (2019-2021). Tradycją byłej już Ligi Światowej było rozgrywanie finałowych zmagań w różnych krajach. Po pierwszej edycji nowych rozgrywek, FIVB zdecydowało jednak, że przez najbliższe trzy lata to Amerykanie będą gościć u siebie najlepsze drużyny świata. To z kolei przyczyni się do jeszcze większej popularności tej dyscypliny w Stanach Zjednoczonych.

Transferowe wiadomości

Pierwszą informacją związaną z ruchami transferowymi na plusligowych parkietach, było przedstawienie nowego zawodnika zespołu ze stolicy. W nadchodzącym sezonie w barwach drużyny ONICO Warszawa zagra Bruno Romanutti. Argentyński atakujący podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt, a o miejsce w składzie powalczy z Rafaelem Araujo i Sharonem Vernonem-Evansem. Bruno Romanutti posiada już doświadczenie z polskich parkietów, bowiem w sezonie 2013/2014 reprezentował barwy drużyny z Kielc. Teraz Argentyńczyk powraca do plusligi i o najwyższe cele zawalczy w szeregach warszawskiego zespołu. Drugą wiadomością, zapowiadaną przez klub ze Szczecina jako "bombowa" informacja, było oficjalne potwierdzenie transferu Mateja Kazijskiego jako przyjmującego Stoczni Szczecin. Wśród nowych zawodników tego klubu są już m.in. Łukasz Żygadło, Bartosz Kurek czy Simon Van De Voorde. Bułgarski zawodnik to utytułowany siatkarz, który może poszczycić się trzykrotnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów, a także czterokrotnym zdobyciem mistrzostwa Włoch. Przyjmujący występował w takich zespołach jak Dynamo Moskwa, Itas Diatec Trentino czy Halkbank Ankara, teraz kibice zobaczą go na polskich parkietach.

Podsumowanie najnowszych wieści transferowych:
Przychodzą:
Bruno Romanutti (ONICO Warszawa), Matej Kazijski (Stocznia Szczecin)

źródło: pzps.pl / onicowarszawa.pl / kpsstocznia.pl / informacja własna
fot. Facebook Stocznia Szczecin

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.