#VolleyNews: Podsumowanie dnia (08.06)

 

Piątek dobiegł końca. Był to dzień pod znakiem emocji związanych z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację w odległej Japonii. Poznaliśmy także kolejne decyzje klubów związane z transferami. Zapraszamy do podsumowania dnia!

Zespół Vitala Heynena powrócił na zwycięską ściężkę!

Reprezentacja Polski radziła sobie bardzo dobrze od początku Ligi Narodów, zdobywając komplet punktów w pierwszym weekendzie tych rozgrywek. Pierwsza porażka przyszła jednak w ubiegłą niedzielę, kiedy na drodze Polaków stanęła drużyna z Niemiec. Tym spotkaniem biało-czerwoni zakończyli polską część rywalizacji i wylecieli do Japonii. Turniej w Osace polscy zawodnicy otworzyli zwycięstwem, pokonując reprezentację Włoch w pięciu setach po emocjonującym meczu. Stracony punkt w tym pojedynku sprawił jednak, że w klasyfkacji generalnej Ligi Narodów, podopieczni Vitala Heynena stracili fotel lidera na rzecz Brazylijczyków, którzy pokonali dzisiaj Rosję 3:1. Jutro o godzinie 9:00 biało-czerwoni zmierzą się z zespołem Japonii, a w niedzielę już o 4:00 rano z Bułgarami. Emocji w ten weekend z pewnością nie zabraknie!

Transferowe wiadomości

Niektóre kluby zamykają już swoje składy na sezon 2018/2019, dlatego mamy coraz mniej niewiadomych. Piątek przyniósł tylko dwie wiadomości transferowe w PlusLidze. Nowego przyjmującego ogłosił klub ze stolicy, który pozyskał do swojej drużyny Łukasza Wiese. 25-letni siatkarz podpisał z zespołem ONICO Warszawa roczny kontrakt z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Kibice Aluron Virtu Warty Zawiercie z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Klub podał nazwisko kolejnego gracza, który będzie reprezentował jego barwy w najbliższym sezonie. Marcin Waliński, który przeszedł z MKS-u Będzin, będzie decydował o przyjęciu w zespole z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zawodnik podpisał kontrakt obowiązujący przez dwa lata.

Podsumowanie informacji transferowych:

Przychodzą: Łukasz Wiese (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie)

źródło: informacja własna / onicowarszawa.pl / aluronvirtu.pl
fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.