#VolleyNews: Podsumowanie dnia (06.06)

 

Jiri Kovar zawieszony w prawach zawodnika. Porcja transferowych wieści. Co jeszcze wydarzyło się w dniu dzisiejszym w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie.


CEV szuka organizatrorów "Wielkich Finałów" Ligi Mistrzów

Całkiem niedawno pisaliśmy o dużych zmianach w formule Ligi Mistrzów. Przypominamy, że turniej "Final Four" zastąpi dwudniowe wydarzenie nazwane "Wielki Finał", w jego pierwszym dniu odbędzie się finał kobiet, a w drugim mężczyzn. CEV zaprosił kluby do składania ofert do organizacji imprezy w roku 2019, 2020 i 2021. Zaintersowani mogą aplikować do 31 sierpnia.

Jiri Kovar zawieszony w prawach zawodnika

Jiri Kovar, znany polskiej publiczności z występów w reprezentacji Włoch oraz jego dotychczasowej drużynie, Cucine Lube Civitanova. Zawodnik został przebadany na obecność zakazanych substancji przed piątym meczem finałowym Serie A. Badanie wykazało, że stosował doping, a dokładniej  substancję Tetrahydrokannabinol (THC). Został zawieszony w prawach zawodnika przez Włoski Trybunał Antydopingowy. Prawdopodobnie w klubie zastąpi go Simone Parodi, Lube jednak nie potwierdziło tej informacji.

Karuzela transferowa

Przedstawienie wiadomości transferowych rozpoczynamy od Plusligi. Bartłomiej Grzechnik pozostaje w MKS-ie Będzin na kolejny sezon. Dla środkowego miniony sezon był pierwszym w obecnym klubie. Marcin Kania z kolei będzie reprezentował barwy Aluronu Virtu Warta Zawiercie. Środkowy w poprzednim sezonie występował w drużynie AZS-u AGH Kraków. Natomiast Dustin Watten będzie od nowego sezonu siatkarzem Berlin Recycling Volleys. Oznacza to jego pożegnanie z Cerradem Czarnymi Radom.

Przychodzą: Marcin Kania (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Dustin Watten (Berlin Recycling Volleys), Filippo Lanza (Sir Safety Conad Perugia)
Zostają: Bartłomiej Grzechnik (MKS Będzin)

źródło: cev.lu/ nadoitalia.it/ lubevolley.it/ mksbedzin.pl/ aluronvirtu.pl/ worldofvolley.com/ informacja własna – opracowanie własne

fot.: Daria Jańczyk – VOLLEYWORLD.PL

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.