#VolleyNews: Podsumowanie dnia (04.06)

 

Minął kolejny weekend zmagań w ramach Ligi Narodów, podczas którego Niemcy przerwali passę zwycięstw Polaków. Vital Heynen ogłosił zmiany w składzie reprezentacji. Karuzela transferowa nie zwalnia tempa. Zapraszamy na poniedziałkowe podsumowanie wydarzeń ze świata męskiej siatkówki.

Polacy z pierwszą porażką

Zakończył się już drugi tydzień siatkarskich zmagań w fazie grupowej Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena po raz pierwszy w zawodach musieli uznać wyższość przeciwników. Reprezentacja Niemiec uległa jedynie w 3 partii meczu. Było to dopiero drugie zwycięstwo niemieckich siatkarzy w Lidze Narodów. Aktualnie biało-czerwoni nadal znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli. Trener Vital Heynen ogłosił po meczu z Niemcami decyzję o składzie na przyszły weekend rozgrywek, gdzie pojawiło się kilka zmian. Reprezentanci Polski udali się dzisiaj z rana w podróż do Osaki, selekcjoner dołączy do nich za 2 dni.

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ W OSACE:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda 
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka 
Środkowi: Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Piotr Nowakowski
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Damian Schulz
Libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

Transferowe nowinki

Poniedziałek przyniósł kolejne nowinki transferowe do siatkarskiego świata. Dominik Depowski, były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, podpisał roczny kontrakt z GKS-em Katowice. Młody przyjmujący jest czwartym graczem na tej pozycji w ekipie Piotra Gruszki, gdzie dołączy do Tomasa Rousseaux, Rafała Sobańskiego oraz Gonzalo Quirogi. Nowy nabytek pozyskał także klub z Zawiercia, który podpisał kontrakt z Bartoszem Gawryszewskim. Środkowy ostatni sezon spędził w Stoczni Szczecin, zajmując z klubem 12. miejsce w rozgrywkach. Z aktualnym klubem na dłużej związał się za to Łukasz Kozub, który barw MKS-u Będzin broni od 2016 roku. Nowym nabytkiem w Będzinie został Jake Langlois, to już 3 Amerykanin w historii klubu z Zagłębia. Dalsze kontrakty z klubem podpisała także para atakujących Bartłomiej Bołądź oraz Daniel Malescha, którzy reprezentują barwy niemieckiego VfB Friedrichshafen.

Podsumowanie transferów:
Przychodzą: Dominik Depowski (GKS Katowice), Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Jake Langlois (MKS Będzin),
Zostają: Łukasz Kozub (MKS Będzin), Bartłomiej Bołądź i Daniel Malescha (VfB Friedrichshafen)

źródła: informacje własne / pzps.pl /mksbedzin.pl & fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)