Tum Mediatum Dissertation Writing Cheap Essay Writers Website Us Sample Resume For College Student Looking For Part Time Job Free Case Studies In International Financial

#VolleyNews: Podsumowanie dnia (03.09)

 

Jest decyzja dotycząca regulaminu mistrzostw świata, biało-czerwoni rozegrają ostatnie sparingi przed najważniejszym turniejem. Zapraszamy do krótkiego podsumowania dzisiejszych wydarzeń.

Nie będzie zmiany regulaminu

Tegoroczne mistrzostwa świata będą miały miejsce w Bułgarii i Włoszech. Organizatorzy turnieju wraz z międzynarodową federacją piłki siatkowej chieli, aby podczas tej imprezy z czternastu powołanych siatkarzy w każdej dużynie, w protokole meczowym znalazło się ich jedynie dwunastu. Dotychczas zespoły w takiej konfiguracji występowały jedynie podczas igrzysk olimpijskich. Z pomysłu organizatorów nie był zadowolony szkoleniowiec biało-czerwonych, Vital Heynen, a także wielu innych trenerów reprezentacji, które wezmą udział w mistrzostwach świata. Z materiałów video, zamieszczanych na kanale "Prawda Siatki", dowiadujemy się jednak, że ostatecznie przepis o dwunastu zawodnikach w kadrze meczowej został unieważniony i regulamin dotyczący tego zapisu ma pozostać niezmieniony tak, jak to miało miejsce na wcześniejszych turniejach.

Ostatni sprawdzian

Spotkania towarzyskie przed mistrzostwami świata, reprezentacja Polski rozpoczęła meczami z Kamerunem w Ostrowcu Świętokrzyskim. W obu sparingach to polska drużyna okazała się lepsza od rywala. Następnie Polacy zmierzyli się z Kanadą, Francją i Rosją podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Również i tam podopieczni Vitala Heynena nie mieli sobie równych, wygrywając ostatecznie cały turniej. Już jutro oraz w środę czekają biało-czerwonych ostatnie dwa pojedynki sprawdzające. W Szczecinie po przeciwnej stronie siatki staną Belgowie, czyli reprezentanci kraju, z którego wywodzi się trener Polaków. Oba mecze zostaną rozegrane o godzinie 20. Po tych sparingach biało-czerwoni dostaną kilka dni wolnego, a w sobotę spotkają się w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie odbędą dwa treningi. W niedzielę polska kadra uda się do Bułgarii. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni rozegrają 12 września przeciwko Kubie.

Włosi ze swoimi największymi gwiazdami

Współgospodarze mistrzostw świata odkryli karty. Trener Włochów, Gianlorenzo Blengini podał 14-osobowy skład, który zagra w zbliżającym się turnieju. Do kadry powracają gwiazdy tej preprezentacji, których zabrakło podczas Ligi Narodów, czyli Osmany Juantorena i Iwan Zajcew. Na rozpoczęcie mistrzostw świata, Włosi zmierzą się z Japonią, następnie w fazie grupowej zagrają także z Belgią, Argentyną, Dominikaną i Słowenią.

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa świata 2018:

Rozgrywający: Simone Giannelli, Michał Baranowicz
Atakujący: Iwan Zajcew, Gabriele Nelli
Środkowi: Simone Anzani, Daniele Mazzone, Davide Candellaro, Enrico Cester
Przyjmujący: Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Gabriele Maruotti, Luigi Randazzo
Libero: Massimo Colaci, Salvatore Rossini

źródło: "Prawda Siatki" Youtube / pzps.pl / federvolley.it / informacja własna
fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.