#VolleyNews: Podsumowanie dnia (02.07)

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zwycięzcami World Tour Warsaw. Reprezentacja Polski juniorów zagra na ME U-20. PGE Skra Bełchatów podała nazwisko zmiennika Grzegorza Łomacza. GKS Katowice zaprezentował nowego atakującego. Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania.

Historyczny sukces Kantora i Łosiaka

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali turniej World Tour, który w dniach 27.06-01.07 rozgrywany był w Warszawie. Polski duet w finale zmierzył się z brazylijską parą Vitor Felipe/Evandro. Mecz był niezwykle emocjonujący i o jego rozstrzygnięciu decydował tie-break. Finałowy pojedynek zakończył się zwycięstwem Polaków 2:1 (27:29, 21:13, 15:12). Sukces Kantora i Łosiaka niewątpliwie można określić mianem historycznego, ponieważ są jedynym biało-czerwonym duetem, który wywalczył złoty medal w ramach zmagań z cyklu World Tour rozgrywanych w Polsce. Warto dodać, że polska para znakomicie spisuje się w tym sezonie. Krążek wywalczony w Warszawie jest trzecim z rzędu medalem zdobytym przez duet Kantor/Łosiak, a ogólnie czwartym w aktualnie trwającym sezonie.

Reprezentacja Polski z awansem na ME U-20

Podopieczni trenera Mariusza Sordyla zagrają na mistrzostwach Europy juniorów. Pojedynek decydujący o awansie znacznie lepiej rozpoczęli Hiszpanie, którzy wygrali dwa pierwsze sety. Jednak Polacy zdołali przejąć inicjatywę, doprowadzić do wyrównania stanu rywalizacji i odwrócić losy meczu, który ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść w tie-breaku. Wcześniej wyższość polskich siatkarzy musieli uznać reprezentanci Izraela i Łotwy. Oba spotkania zostały sfinalizowane w trzech partiach. Biało-czerwoni wygrali turniej kwalifikacyjny rozgrywany w Żyrardowie i tym samym zapewnili sobie udział w ME U-20.

Polska – Izrael 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)

Polska – Łotwa 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

Polska – Hiszpania 3:2 (20:25, 19:25, 25:21, 25:19, 15:11)

Skład reprezentacji Polski juniorów: Wiktor Rajsner, Mikołaj Sawicki, Remigiusz Kapica, Rafał Prokopczuk, Mateusz Poręba, Bartosz Firszt, Kamil Szymura (L), Wiktor Nowak, Kamil Kosiba, Sebastian Adamczyk, Mateusz Janikowski, Filip Grygiel

Kamil Droszyński nowym rozgrywającym Skry

PGE Skra Bełchatów podała nazwisko siatkarza, który w sezonie 2018/2019 będzie pełnił rolę zmiennika Grzegorza Łomacza na pozycji rozgrywającego. Jest nim wychowanek Chemika Bydgoszcz, Kamil Droszyński. W 2012 roku jako zawodnik bydgoskiego klubu wywalczył mistrzostwo Młodej Ligi. Później przeniósł się do Spały i jako siatkarz SMS-u zdobył mistrzostwo Polski kadetów w 2014 roku oraz wicemistrzostwo I ligi w 2016 roku. Droszyński na swoim koncie ma również sukcesy reprezentacyjne, które odnosił z kadrą kadetów. Nowy zawodnik bełchatowskiej Skry jest złotym medalistą mistrzostw Europy i świata kadetów. Na obu turniejach miał zaszczyt odebrać nagrodę dla najlepszego rozgrywającego. W sezonie 2016/2017 był graczem belgijskiego zespołu Lindemans Aalst, z którym wywalczył brązowy medal. Natomiast ostatni rok spędził w drużynie Cerrad Czarnych Radom. Kamil Droszyński z PGE Skrą Bełchatów związał się dwuletnim kontraktem.

Nowy atakujący GKS-u Katowice

Klub z Katowic poinformował o podpisaniu umowy z kolejnym nowym zawodnikiem. Jako piąty do GieKSy dołączył 28-letni atakujący, Bartosz Krzysiek, który jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Doświadczony siatkarz ma za sobą 5 sezonów spędzonych w PlusLidze, w trakcie których rozegrał 110 meczów. Krzysiek był graczem Indykpol AZS-u Olsztyn (2011-2014), Effectora Kielce (2014/2015) oraz Łuczniczki Bydgoszcz (2015/2016). Jednak ostatni rok spędził w I lidze i bronił barw AZS-u Częstochowa, z którym ostatecznie wygrał pierwszoligowe rozgrywki. Warto dodać, że Bartosz Krzysiek był jednym z najbardziej wyróżniający się zawodników zespołu spod Jasnej Góry. W drużynie GKS-u Katowice o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie z Karolem Butrynem.

źródło: informacja własna / pzps.pl / skra.pl / siatkówka.gkskatowice.eu

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.