Essay For Physician Assistant School Years Cv Word File Summary Transformers Master Thesis Risikomanagementprozess Wimpy Kid The Ugly Truth Book Review

#VolleyNews: Pierwszy transfer Zenitu Kazań

zenitMistrz Rosji zdecydował się w końcu na ruch transferowy. Zwycięzcy Ligi Mistrzów 2015/2016 podjęli decyzję o zakontraktowaniu jednego z wielokrotnych reprezentantów Rosji. Jest to pierwsze wzmocnienie Zenitu przed nowym sezonem ligowym.

O przedłużeniach kontraktu lub rozstaniach kazańskiej drużyny nie było nic słychać przez długi czas. Teraz władze klubu zdecydowały się opublikować oficjalną informację o nowym siatkarzu. Został nim złoty medalista Mistrzostw Europy 2013 roku, Artiom Wolwicz. Środkowy w poprzednim sezonie bronił barw Lokomotywu Nowosybirsk. Co ciekawe, po całych rozgrywkach ligowych uplasował się na drugim miejscu wśród najlepszych środkowych Superligi. Zagrał on w 95 setach, a na swoim koncie zanotował 81 punktowych bloków.

Wolwicz jest jednym z utytułowanych rosyjskich zawodników. Wraz z klubem wygrał Ligę Mistrzów w 2013 roku, Puchar Rosji w 2011, a także zdobył srebrne medale Mistrzostw Rosji w 2014 i Klubowych Mistrzostw Świata w 2013. Z dobrej strony zaprezentował się także w kadrze narodowej. Zadebiutował w niej w 2013 roku, a już kilka miesięcy potem zdobył mistrzowski tytuł Starego Kontynentu. W tym samym roku wygrał także Uniwersjadę.

Przypomnijmy, że jak na razie w drużynie z Tatarstanu zachodzą niewielkie zmiany kadrowe. Z klubem pożegnał się Aleksej Spiridonow. W zespole na kolejny sezon pozostaną: Wilfredo Leon, Matthew Anderson, Aleksandr Gucaliuk, Andrej Aszczew, Igor Kobzar.

Źródło: zenit-kazan.com / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz