#VolleyNews: Pięciu faworytów do posady trenera Polaków

 

W środę w Warszawie odbyło się posiedzenie dotyczące wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Władze nie chcą jednak podać nazwisk kandydatów, których wciąż jest szesnastu. Jak nieoficjalnie wiadomo wśród tego grona największe szanse na objęcie posady ma pięciu trenerów.

Nazwiska szkoleniowców, którzy znajdą się w finałowym gronie kandydatów, kibice mają poznać za tydzień. Po posiedzeniu w Warszawie władze PZPS-u zapewniały, że wciąż nie dokonały wyboru, bowiem jest to bardzo trudna decyzja, a dodatkowo członkowie zespołu nie są jednomyślni jeśli chodzi o nowego trenera biało-czerwonych.

"Nim podejmiemy decyzję musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Potrzebujemy czasu i zapewniam, że dokonamy rozważnego wyboru" – powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Zebrani, którzy byli obecni w środę na spotkaniu w Warszawie, powstrzymują się od komentarzy i nie podają nazwisk kandydatów, którzy zostali pozytywnie zaopiniowani przez wydział szkolenia. Jak wiadomo nieoficjalnie nabliżej fotela selekcjonera Polaków jest pięciu trenerów: szkoleniowiec Trentino Volley Angelo Lorenzetti, Ferdinando De Giorgi, Mauro Berruto oraz bułgarski trener Radostin Stojczew, a także Andrea Giani.

"Wsród członków zespołu ścierają się różne opinie i nie ma jednomyślności. Dlatego być może zaprosimy do rozmów nawet sześciu szkoleniowców" – dodał Paweł Papke.

 źródło: przegladsportowy.pl / oprac. własne / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz