#VolleyNews: Philippe Blain zamieni Polskę na Rosję?

Philippe BlainWciąż nie milkną głosy związane ze stanowiskiem trenera polskiej reprezentacji. Między działaczami PZPS-u a Stephanem Antigą wciąż trwają rozmowy, które nie przesądziły jeszcze o przyszłości Francuza. Jednak oprócz pierwszego szkoleniowca, zainteresowanie wzbudził także jego asystent, Philippe Blain, który jest jednym z kandydatów na miejsce selekcjonera Rosjan.

Wciąż nie ma oficjalnej decyzji dotyczącej przyszłości dotychczasowego sztabu szkoleniowego polskiej kadry. Pojawią się już jednak różne informacje, które mówią, że drugim trenerem biało-czerwonych nie pozostanie Philippe Blain. Francuz zdecydował się porzucić rolę asystenta pierwszego szkoleniowca, niezależnie od decyzji PZPS-u.

Jak podaje portal life.ru Philippe Blain jest także jednym z kandydatów do objęcia pozycji selekcjonera reprezentacji Rosji. Miałby on zastąpić Władimira Aleknę, który nie poprowadzi już dalej “Sbornej”. Oprócz francuskiego trenera o to miejsce ubiegają się także m.in. Płamen Konstantinow i Boris Grebennikov.

Źródło: worldofvolley.com / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz