Play Dirty By Sandra Brown Summary English Language Travel Writing Coursework Interpretive Research Case Study Ce Sa Scrii Intr Un Mail Cu Cv Sample Invitation Letter For Guest Speaker At Church Leeds Uni Application Letter

#VolleyNews: Oszustwo w ZAKSIE! Zawodnicy i trenerzy stracili 2,5 miliona złotych

 

Wczoraj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odniosła triumf w Pucharze Polski, jednak dzisiaj zwycięstwo kędzierzynian schodzi na drugi plan. Wszystko to za sprawą skandalu, który wynikł wokół klubu wicemistrza Polski. Zagraniczni siatkarze oraz trenerzy ZAKSY zostali oszukani przez byłego menedżera na łączną kwotę około 2,5 miliona złotych.

Już kilka dni temu pojawiły się pierwsze głosy na temat problemów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jeden z włoskich siatkarskich dziennikarzy pisał o tym jakoby osoba, której zadaniem było odprowadzanie podatków od umów zagranicznych zawodników ZAKSY, nie wypełnianiała swojego obowiązku, a dodatkowo zostawiła dla siebie dane środki pieniężne. Teraz wiemy już, że to były menedżer zespołu z Kędzierzyna-Koźla, Tomasz D. przywłaszczył sobie pieniądze, które należały do polskiego urzędu skarbowego i zniknął po zakończeniu sezonu 2017/2018.

Poszkodowanymi w tej sprawie są zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, a także były gracz wicemistrza Polski, Kevin Tillie. Dodatkowo oszukany został trener zespołu, Andrea Gardini oraz były szkoleniowiec kędzierzynian, Ferdinando De Giorgi. Wspomniani wcześniej siatkarze oraz trenerzy obdarzyli ówczesnego menedżera drużyny, Tomasza D. pełnym zaufaniem, wydając pełnomocnictwo do obsługi ich kont bankowych. Łącznie, osoby związane z zespołem triumfatora Pucharu Polski, zostały oszukane na sumę ponad 2,5 miliona złotych. Władze klubu zareagowały na tę sytuację, przedłużając umowy z przyjmującym oraz rozgrywającym, aby dzięki temu otrzymać więcej czasu na spłatę danych środków pieniężnych.

O przestępstwie, które miało miejsce w klubie z Kędzierzyna-Koźla, została poinformowana Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu. Sprawa ta została jednak przekazana do Prokuratury Okręgowej w Opolu, która przesłuchała już Benjamina Toniuttiego i Sama Deroo w ramach czynności sprawdzających.

"(…) w Wydziale II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Opolu nadzorowane jest postępowanie w  sprawie przywłaszczenia środków pieniężnych na szkodę zawodników klubu siatkarskiego Zaksa Kędzierzyn-Koźle Benjamina T. oraz Sama D. w łącznej kwocie ponad 1 mln. zł, to jest o przestępstwa z art. 284 par. 2 kodeksu karnego (chodzi o przywłaszczenie – red.) w związku z art.  294 par. 1 kk w zw. z art. 12 kk. Śledztwo toczy się w sprawie, dotychczas nie przedstawiono komukolwiek zarzutów" – Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

źródło: dal15al25.gazzetta.it / sportdziennik.pl
fot. Aleksandra Szecówka (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.