Team Of Rivals Chapter Summaries Popular School Critical Essay Examples Jaime Teevan Microsoft Research Paper Top Opinion Essay Topics

#VolleyNews: Nowy szkoleniowiec BBTSu Bielsko – Biała

BBTS Bielsko-BiałaWiele polskich drużyn powoli zamyka skład na najbliższy sezon ligowy. Podobnie czyni BBTS Bielsko – Biała, które wzmocniło się teraz o nowego szkoleniowca. Kto zatem przejmie schedę po Krzysztofie Stelmachu?

Okazuje się, że tym razem ekipa z Bielska – Białej postawiła na zagraniczną myśl szkoleniową. Dwa dni temu władze zdecydowały się podpisać umowę z Miroslavem Palgutem. 51. letni trener jest już doświadczony w swoim fachu. Pracę rozpoczął 19 lat temu. W tym roku rozpoczął współpracę ze słowacką federacją, ponieważ prowadzi tamtejszą kadrę narodową. W swojej karierze szkoleniowca miał okazję pracować w Polsce. Był asystentem Igora Prielożnego podczas jego pracy w Jastrzębskim Węglu. Kiedy Prielożny odszedł od klubu, Palgut prowadził ekipę samodzielnie.

Cieszę się, że doszliśmy z trenerem Palgutem do porozumienia. Byliśmy w kontakcie od dłuższego czasu, ale finalizację rozmów zatrzymały jego obowiązki, bowiem Słowacja występowała w Lidze Światowej. Z uwagi na to, że Miroslav Palgut będzie dalej selekcjonerem reprezentacji potrzebna była przede wszystkim zgoda słowackiej federacji – powiedział Piotr Pluszyński, prezes BBTS Bielsko – Biała.

Źródło: plusliga.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz