Gym Trainer Resume Sample Business Plan Home Flipping Structure Problem Solving Example Good French Essay Writing

#VolleyNews: Nowy środkowy w Bełchatowie! Incydent podczas meczu w Jastrzębiu-Zdroju

 

Ligowe zmagania przynoszą wiele emocji i często nieoczekiwanych rozstrzygnięć, nie milkną także głosy związane z terminarzem sezonu reprezentacyjnego, co jeszcze wydarzyło się w siatkarskim świecie?

Kubańczyk zawodnikiem mistrza Polski

PGE Skra Bełchatów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego 2018/2019 pozostała bez jednego ze swoich środkowych. Patryk Czarnowski doznał kontuzji kolana, która wyeliminowała go z gry na całą pierwszą część sezonu. Według informacji sztabu medycznego zespołu z Bełchatowa, środkowy nie będzie zdolny do gry przez około trzy miesiące, do treningów powróci prawdopodobnie na początku przyszłego roku. W związku z urazem Patryka Czarnowskiego, klub szukał zawodnika, który mógłby wypełnić tę lukę. Dzisiaj PGE Skra Bełchatów ogłosiła, że w barwach mistrza Polski będzie występował David Fiel Rodriguez. 25-letni Kubańczyk podpisał umowę z mistrzem Polski, która będzie obowiązywała do końca aktualnego sezonu ligowego. Nowy gracz bełchatowian trenuje już z zespołem, prawdopodobnie pojawi się w składzie mistrza Polski w najbliższą sobotę.

Terminarze turniejów kadrowych

Wiemy już, że kolejna edycja Pucharu Świata zostanie rozegrana w Japonii, tak jak to miało miejsce dotychczas. W rozgrywkach weźmie udział dwanaście zespołów, a formuła rywalizacji to "każdy z każdym". Turniej odbędzie się od 1 do 15 października 2019 roku. Przypomnijmy także, że na 29 września wyznaczono finał mistrzostw Europy, co oznacza tylko dwa dni przerwy pomiędzy tymi dwoma dużymi imprezami. Dodatkowo należy pamiętać, że w połowie października startują rozgrywki ligowe. Nie znamy jeszcze wszystkich zasad związanych z Pucharem Świata. Na ten moment wiemy tylko, że udział w nim mają zapewniony Japonia, gospodarz oraz mistrz świata, Polska. Co najważniejsze, podczas turnieju nie będzie można tak jak to miało miejsce dotychczas, wywalczyć awansu do igrzysk olimpijskich.

Pierwszą, dużą imprezą przyszłorocznego sezonu reprezentacyjnego będzie Liga Narodów, która potrwa od 31 maja do 30 czerwca, a turniej finałowy będzie miał miejsce w Stanach Zjednoczonych w dniach 10-14 lipca. Nie podano jeszcze oficjalnego terminarza turnieju Ligi Narodów, jednak można znaleźć już nieoficjalne informacje na ten temat. Według nich biało-czerwoni rozpoczną te zmagania w Polsce i zagrają przeciwko drużynie Brazylii, USA i Australii, a będzie to w dniach 31.05-02.06. W drugim weekendzie mistrzowie świata udadzą się do Chin i tam staną na przeciwko gospodarzy, Bułgarów i Francuzów. Trzeci tydzień zmagań to Iran, tam siatkarze Vitala Heynena zagrają z Kanadą, Rosją i Irańczykami. Następnie udadzą się do Włoch, oprócz Azzurrich spotkają się z Argentyną i Serbią. W ostatniej kolejce Polacy wystąpią w Niemczech. Zmierzą się z gospodarzami oraz Japonią i Portugalią.

Incydent związany z banerem 

Podczas niedzielnego meczu pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Stocznią Szczecin, doszło do incydentu, którego powodem był baner. Plakat ten został przygotowany przez znajomych Jakuba Popiwczaka, libero klubu z Jastrzębia Zdroju, którzy chcieli w ten sposób wesprzeć z trybun swojego kolegę. Na transparencie widniał rysunek przedstawiający siatkarza i napis "Piwo dla każdego". Taki sposób dopingu nie spodobał się jednak komisarzowi meczu i niektórym osobom związanym z klubem. Interweniowała ochrona, a na miejscu pojawiła się także policja. Sprawa ta trafiła do sądu, a jedną z osób zatrzymano. Dzisiaj do incydentu z niedzielnego meczu odniósł się klub, Jastrzębski Węgiel. Poniżej treść stanowiska:

W związku z opublikowanymi na portalach internetowych artykułami oraz komentarzami w mediach społecznościowych w zakresie incydentu, jaki miał miejsce w trakcie meczu 3. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Stocznią Szczecin, związanego z umieszczeniem transparentu o treści „Piwo dla każdego” i tym samym zasłonięciem powierzchni reklamowej naszego Klubu informujemy, że incydent ten jest w trakcie wyjaśniania prowadzonego zarówno przez ochronę zabezpieczającą niedzielną imprezę oraz policję i po zakończeniu tychże postępowań poinformujemy Państwa o ich rezultatach. Do tego czasu wstrzymujemy się z jakimkolwiek dodatkowym komentarzem.

źródło: informacja własna / skra.pl / fivb.com / somosvoley.com
fot. Anna Wincek (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.