Cover Letter For Entry-level Financial Analyst Position Why Facebook Is Bad Essay Pandorum Movie Plot Summary Funny Topics To Do A Persuasive Speech On

#VolleyNews: Nowa, letnia formuła rozgrywek siatkówki

 

Przez ponad 100 dni zawodnicy, trenerzy a także kibice nie mogli uczestniczyć w siatkarskich zmaganiach. Na szczęście po 4 miesiącach, po długich oczekiwaniach, będziemy mogli ponownie rozkoszować się grą najlepszych zawodników. Ale w nietypowej i nieznanej wcześniej formie. Zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki – już niedługo będziemy mogli obserwować tę nową formułę gry. Pierwszy raz w historii zawodnicy PlusLigi, Tauron 1 ligi oraz zawodniczki Ligi Siatkówki Kobiet zmierzą się… na piasku! Będzie to pierwsza taka impreza sportowa tej dyscypliny na całym świecie. Sam pomysł zrodził się w trakcie trwania pandemii wywołanej przez koronawirusa. Główną ideą towarzyszącą temu przedsięwzięciu był szybszy powrót ligowej siatkówki, co będzie korzystne zarówno dla zawodników, którzy odczuwali brak gry przez ponad 4 miesiące, jak i dla stęsknionych za siatkówką kibiców. Całe zawody potrwają przez trzy weekendy. W sumie będzie obecnych 16 drużyn męskich, które będą podzielone na 4 grupy:

Grupa A: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice
Grupa B: Trefl Gdańsk, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, BKS Visła Bydgoszcz, Cuprum Lubin
Grupa C: Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki, Krispol Września, PGE Skra Bełchatów
Grupa D: Aluron Virtu CMC Zawiercie, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin, Stal Nysa.

Po dwa najlepsze zespoły zameldują się w turnieju finałowym. Mecze turniejowe będą odbywały się na piachu, drużyna będzie się składała z 4-8 zawodników, z czego 4 z nich będzie w wyjściowym składzie. Wszystkiemu towarzyszyć będzie pięcioosobowy sztab szkoleniowy. Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej, jednak każdy zawodnik będzie mógł atakować. Również wymiary boiska będą odpowiadały tym halowym. Przypuszczalne lokalizacje to: Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. Początek imprezy szacowany jest na 25 lipca, finał zaplanowano na 7-9 sierpnia.

źródło: pzps.pl
fot. Ewelina Ślęzak

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Maciej Dziedzic

Maciej Dziedzic

Siatkówka towarzyszy mi już od 15 lat, radość sprawia mi zarówno gra z przyjaciółmi, jak i emocje przeżywane z trybun podczas meczów, na które staram się regularnie jeździć. Na codzień studiuję prawo, a w wolnych chwilach lubię pograć na pianinie oraz perkusji. Dołączenie do zespołu Volleyworld było świetną decyzją!