Best Dissertation Hypothesis Ghostwriters Service Ca Dominos Case Study Marketing Thesis Fuel Cell Membrane Exchange Stack Ieee Format For Dissertation Report Custom University Essay Ghostwriting For Hire Usa

#VolleyNews: Michał Masny nowym zawodnikiem LOTOSU Trefla

Michal MasnyUznawany za jednego z najlepszych rozgrywających PlusLigi Słowak Michal Masny od nowego sezonu będzie występował w Gdańsku. Były gracz Jastrzębskiego Węgla i wielokrotny reprezentant swojego kraju podpisał z LOTOSEM Treflem roczny kontrakt.

Michal Masny mierzy 182 cm i w sierpniu skończy 37 lat. Na Słowacji występował w rodzinnej Żylinie oraz Lokomotivie Zvolen, a w 2002 roku wyruszył na podbój zagranicznych parkietów. Wywalczył wicemistrzostwo Austrii z Tirolem Innsbruck, a także dwa mistrzostwa i Puchar Czech w barwach klubu z Kladna. Przed przyjazdem do Polski przez dwa lata występował także w drużynie VK Ferram Opawa.

W najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju „Miśkin” zadebiutował w 2007 roku w zespole Płomienia Sosnowiec. Po roku przeniósł się do ZAKSY, z którą w ciągu dwóch sezonów dwukrotnie docierał do półfinału PlusLigi. Kolejne trzy lata spędził w Bydgoszczy, gdzie w sezonie 2012/2013 poprowadził swój zespół do rewelacyjnego pierwszego miejsca po fazie zasadniczej i ostatecznie zakończył rozgrywki na czwartej pozycji. Przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, z którym w 2014 roku wywalczył brązowy medal elitarnej Ligi Mistrzów, a także trzecie miejsce na podium PlusLigi. W tym samym sezonie drużyna z Jastrzębia-Zdroju dotarła do finału Pucharu Polski, a Masny został uznany za najlepszego rozgrywającego turnieju. Słowak od wielu lat jest zaliczany przez ekspertów do ścisłej czołówki PlusLigi na swojej pozycji.

Jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Michal jest zawodnikiem, którego obserwowałem już od dłuższego czasu i uważam, że może on bardzo pomóc drużynie swoim doświadczeniem. W Gdańsku łączymy młodych graczy z tymi, którzy na polskich i zagranicznych parkietach występują już od wielu lat. Jestem przekonany, że Michal to siatkarz, z którym możemy zrobić kolejny krok w przód. Bardzo się cieszę, że Miśkin dołącza do naszego zespołu – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk.

Prócz sukcesów klubowych nowy rozgrywający LOTOSU Trefla ma za sobą też ponad 200 meczów w reprezentacji Słowacji. Narodowe barwy zawodnik reprezentował przez 12 lat, wielokrotnie pełniąc również funkcję kapitana swojego zespołu. Z kadrą wywalczył m.in. dwa złote medale Ligi Europejskiej – w 2008 i 2011 roku. Stając po raz drugi na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek, został wybrany także najlepiej rozgrywającym turnieju. Karierę reprezentacyjną zakończył w 2015 roku.

Bardzo się cieszę, że porozumieliśmy się z LOTOSEM Treflem i już nie mogę się doczekać nowych wyzwań, które teraz mnie czekają. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znów będziemy grali o medale, więc dla mnie osobiście ta stawka będzie trochę wyższa niż w poprzednich rozgrywkach. Jestem również bardzo zadowolony, że będę miał możliwość pracować z takim trenerem, jakim jest Andrea Anastasi. Cieszę się też na współpracę z drugim szkoleniowcem zespołu, Wojtkiem Serafinem, z którym jeszcze kilka lat temu grałem w Bydgoszczy. Oczywiście podoba mi się także fakt, że cały rok będę przebywał nad morzem – mówi nowy rozgrywający LOTOSU Trefla Gdańsk, Michal Masny.

Źródło: inf. prasowa

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz