Summary Of Huis Clos The Process Of Preparing A Business Plan Statement In Support Of Job Application Example Medical Image Processing Phd Position Cv Oh Rate Law Lab

#VolleyNews: Leon o polskich drużynach: Więcej rezerwy i respektu wobec rywala

kazań zenit leon wilfredoWilfredo Leon, czyli Kubańczyk, na którego czeka siatkarska Polska. Aktualnie gracz Zenitu Kazań, który wybrany został na najlepszego zawodnika tegorocznej Ligi Mistrzów. W udzielonym dla Przeglądu Sportowego wywiadzie, Leon wypowiada się na temat wygranej Zenitu, gry w Polsce a także… zachowania niektórych polskich drużyn. 

Jak mówi Leon, w finale Kazań wygrał praktycznie przegrane spotkanie i jak ocenia, był to dla nich najtrudniejszy mecz w tym sezonie. Jednak jak zapewnia, zawodnicy nie odczuwali wielkiej presji, chodziło jedynie o to, aby dać z siebie sto procent.

Po drugiej przegranej partii powiedzieliśmy sobie: musimy się spiąć, teraz albo nigdy. Udało się odwrócić losy meczu i odnieść zwycięstwo. 

Jak Wilfredo Leon komentuje znany z Final Four w Krakowie transparent kibiców: “Leon ty już jesteś nasz, więc zastanów się jak grasz”? Potwierdza, że wprawdzie trenował z drużyną z Rzeszowa, jednak nie miał okazji podpisania kontraktu z klubem. Zauważa, że Resovia powinna szybciej zastanowić się nad decyzją, która ma go dotyczyć. Kubańczyk podkreśla jednak, że Polska jest jego drugim domem.

Co do kolejnego zwycięstwa Zenitu oraz drugiej z rzędu statuetki MVP, zawodnik nie bez przyczyny wypowiada się z dumą. Leon zadowolony jest z kolejnej statuetki, która jak twierdzi jest dowodem na to, że jego praca kontynuowana jest w dobrym kierunku. Podkreśla również dumę z tego, że drużyna Kazania drugi raz z rzędu, podczas jego gry,  może świętować potrójne zwycięstwo: Krajowy Puchar, Mistrzostwo Rosji i złoto Ligi Mistrzów.

Cierpliwie będziemy pracować dalej, a ja chcę powiększać kolekcję trofeów z tym zespołem.

A teraz kwestia, która chyba najbardziej zainteresuje polskich kibiców, czyli wypowiedź Leona o polskich klubach, które w tym sezonie uczestniczyły w Lidze Mistrzów.

Jak zauważa, drużynie Zenitu szczególną trudność przyniosło spotkanie ze Skrą, które finalnie przegrali 2:3 Jednak jak ocenia kubańczyk: ekipy z Polski są silne, ale zawodnicy powinni okazać więcej szacunku przeciwnikowi, a także nie oceniać w przedmeczowych wywiadach, która drużyna jest najlepsza. Jak twierdzi Leon, swoją świetność udowadnia się na boisku. Siatkarz podkreśla, że słowa te nie są zarzutem w stronę polskich drużyn, a jedynie dobrą radą. Ocenia, że zadaniem gracza jest jak najlepszy występ w meczu, ale równie ważny jest szacunek wobec przeciwnika, niezależnie z kim się gra.

Mniej gadania, plotek i będą jeszcze lepsi. To tylko taka moja rada, niech nikt nie weźmie tego do siebie jako zarzut. – Mówi Leon

źródło: wywiad dla Przeglądu Sportowego, rozmawiała Edyta Kowalczyk

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)

Dodaj komentarz