#VolleyNews: Kubiak: Czuję się pewny siebie

DKubiakziś po 22 czasu polskiego Polacy zagrają z kolejnym rywalem. Tym razem podopieczni Stephana Antigi walczyć będą przeciwko Iranowi.

Zaledwie dwa dni temu biało – czerwoni zagrali swój pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich. Dziś przed nimi kolejne wyzwanie – mecz przeciwko jednemu z najbardziej nieobliczalnych rywali. Jednak kapitan Polaków stara się nie narzekać na kalendarz rozgrywek.

Kalendarz jest jaki jest. My go nie wybieraliśmy. Nie mieliśmy na to wpływu i nie ma co sobie tym zaprzątać głowy – podkreślił przyjmujący.

Kolega Kubiaka z drużyny, Mateusz Bieniek, po meczu przyznał, że zwycięstwo z Egiptem dało kopa siatkarzom. W podobnym tonie wypowiada się wielokrotny reprezentant naszego kraju, który uważa, że już dziś Mistrzowie Świata zanotują kolejną wygraną.

Czuję się pewny siebie i chciałbym tę pewność przekazać na chłopaków, którzy jeszcze mogą gdzieś tam wątpić czy na pewno jest zapisane, że wygramy. Jest zapisane! I my wygramy ten turniej – dodał Kubiak.

Z wypowiedzi zawodnika jednoznacznie wynika, że podopieczni Antigi nie mają problemu z motywacją. Siatkarz dodaje także, że jego koledzy z boiska są świadomi, w jakim turnieju biorą udział. Stąd nie potrzebują dodatkowych bodźców z zewnątrz.

Gramy w igrzyskach olimpijskich i nie mamy problemów z motywacją. Wiem gdzie gram, moi koledzy podobnie. Zdajemy sobie sprawę dokąd przyjechaliśmy. Igrzyska są tym, na co czekałem całe swoje życie – zakończył zawodnik japońskiego klubu.

Źródło: plusliga.pl / inf. własna

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz