#VolleyNews: Kto zostanie nowym prezesem PZPS?

PZPS_LOGOZgłoszenia na stanowisko prezesa PZPS będą przyjmowane do 7 maja. Lista zostanie zamknięta na 30 dni przed Sprawozdawczo-Wyborczym Zgromadzeniem Delegatów. Swoją chęć do kandydowania na stanowisko prezesa PZPS oficjalnie zgłosiło aktualnie dwóch kandydatów: Jacek Kasprzyk oraz Witold Roman. 

Jako pierwszy swoje plany publicznie ogłosił Witold Roman. Były zawodnik, a później m.in. menedżer reprezentacji, a także prezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

„Znam wszystkie najważniejsze osoby związane z siatkówką w Europie i większość na świecie. Mówię w trzech najważniejszych dla tej dyscypliny językach – angielskim, włoskim i rosyjskim. To są atuty, które z pewnością można wykorzystać. Siatkówka to całe moje życie. Jestem też otwarty na wszelkie pomysły. Mimo, że uważam, że reputacja związku została nadszarpnięta, z pewnością nie można powiedzieć, że w polskiej siatkówce jest źle. Uważam jednak, że może być lepiej i wiem, jak to zrobić” – zapewnia Roman

Kandydat podkreśla, że siatkówka od zawsze istnieje w jego życiu: najpierw jako gracz, potem trener, a także pełnił różne funkcje w PZPSie. Jak również zapewnia Roman: zależy mu na otwarciu lig zawodowych.

„Chciałbym być prezesem mądrym mądrością ludzi, z którymi współpracuję” – Podkreśla

Jak informuje rzecznik prasowy federacji Janusz Uznański: do tej pory formalnie zgłosił się jedynie pan Jacek Kasprzyk, który rekomendowany jest przez zarząd PZPSu. Jak zapewnia kandydat chciałby odbudować świetność kobiecej siatkówki:

“Jeśli wypracujemy własny, skuteczny pomysł na sportowy sukces naszej, żeńskiej siatkówki, to trzeba go niezwłocznie zastosować, tak by za cztery lata w igrzyskach w Tokio dopingować dwie reprezentacje halowe i komplet plażowych.” – informuje 

Kasprzyk chciałby również utrzymać obecny poziom sportowy i organizacyjny oraz starać się je sukcesywnie podnosić. Osobiście  pełnił różne funkcje w związku, m.in. był przewodniczącym Wydziałów Dyscypliny, Szkolenia oraz Siatkówki Plażowej. Jak zauważa: w pierwszej kolejności należałoby skupić się na finansowaniu klubów młodzieżowych, ponieważ jak mówi: “warto inwestować w młodzież”.

“Sposób, w jaki w Polsce rozgrywane są zawody, widowiska siatkarskie, jest doceniany na całym świecie. O tym świadczą kolejne imprezy, które trafiają do naszego kraju. Mamy wielkie, wzajemne zaufanie europejskich i światowych władz. Dla mnie jednak najważniejsze jest, że doceniają nasze starania fantastyczni polscy kibice” – powiedział Kasprzyk, który członkiem zarządu PZPS jest od 2004 roku” – Podkreśla 

Są dwa sposoby zgłoszenia kandydata: Rekomendacje – zarządu, oraz wojewódzkich związków piłki siatkowej (tam jednak w pierwszej kolejności muszą się odbyć wybory)

“Pragnę podkreślić, że zgodnie ze statutem PZPS – kandydat nie musi być delegatem” – powiedział Uznański.

Zjazd odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Wybory zaplanowane są na pierwszy dzień obrad.

Wczoraj rekomendację z okręgu łódzkiego otrzymał szef PGE Skry Bełchatów – Konrad Piechocki, jednak nie podjął on jeszcze decyzji o kandydowaniu. Media donoszą natomiast że opcji kandydowania nie wyklucza także  Andrzej Lemek.

Obecnie związkiem kieruje, poseł Paweł Papke. Zrezygnował on jednak z możliwości ubiegania się o kolejną kadencję.

źródło: polsatsport.pl

Aleksandra Szecówka

Aleksandra Szecówka

Mieszkam w Rybniku lecz działam jako czynny kibic Jastrzębskiego Węgla. Przyszła fotograf i dziennikarz sportowy. Gracz ze mnie kiepski, za to w kibicowaniu czuję się jak ryba w wodzie. Siatkówką i fotografią upiększam szarą rzeczywistość ;)

Dodaj komentarz