Essay About Plastic Surgery Against And For Valenciennes Psg Resume Top Creative Essay Ghostwriter Websites For Mba Revenue Sources Business Plan

#VolleyNews: Kolejny siatkarz dołączył do gdańskiej ekipy

Patryk Niemiec_zdjęcie poziomeMistrz świata i Europy kadetów z 2015 roku oraz reprezentant kraju w kadrze juniorów, Patryk Niemiec, zasili szeregi LOTOSU Trefla Gdańsk. Środkowy związał się z klubem trzyletnim kontraktem. W najbliższym sezonie ma stanowić też wsparcie dla Młodej Ligi i drugoligowego zespołu gdańskiego klubu.

Patryk Niemiec ma 19 lat i mierzy 202 cm. Pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, a swoją sportową karierę rozpoczynał od pływania. Szybko jednak zdecydował się zmienić dyscyplinę na siatkówkę, a w wieku 16 lat trafił z miejscowego MMKS-u do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Będąc zawodnikiem Pomarańczowych, występował też w SMS-ie PZPS Spała. Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal pierwszej ligi z ubiegłego sezonu, tytuł najlepszego blokującego turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów 2014, a także sukcesy reprezentacyjne. W ubiegłym roku z kadrą kadetów triumfował na mistrzostwach świata oraz Europy.

Zmiana klubu jest dla mnie dużą szansą na podniesienie moich umiejętności, więc bardzo się cieszę na ten nowy rozdział. Bardzo ważna jest dla mnie możliwość zdobycia  doświadczenia, a przeprowadzka do Gdańska daje mi taką szansę. Oczywiście cieszę się też na współpracę z trenerem Andreą Anastasim, którego do tej pory znałem głównie z opinii innych zawodników. Jestem przekonany, że pod okiem takiego fachowca będę się dobrze rozwijał. Mam nadzieję, że ten krok zaowocuje wieloma pozytywami – mówi Patryk Niemiec, który przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentować żółto-czarne barwy.

Trener Andrea Anastasi miał okazję przyjrzeć się Patrykowi podczas treningów testowych dla młodych zawodników zorganizowanych przez gdański klub pod koniec maja. Drugi szkoleniowiec LOTOSU Trefla, a także selekcjoner kadry U-23, Wojciech Serafin, zaprosił wówczas do Gdańska 17 graczy, by zweryfikować rynek i obejrzeć umiejętności młodych siatkarzy na żywo. Trener już wtedy podkreślał, że Patryk zwrócił uwagę sztabu.

Patryk to młody, perspektywiczny gracz. Podczas treningów w maju pokazał swoje umiejętności, a także predyspozycje do bycia – moim zdaniem – jednym z ważniejszych polskich środkowych w przyszłości. Jestem pewien, że po szkoleniu w Spale ma on bardzo solidne podstawy do dalszego treningu. Pamiętajmy, że w tej szkole wychowało się wielu topowych polskich siatkarzy, m.in. Mateusz Mika. W Gdańsku Patryk może się rozwinąć i polepszać swoją grę, trenując u boku m.in. Wojtka Grzyba, a także pomóc naszym drużynom w Młodej Lidze i drugiej lidze. Bardzo się cieszę, że ten zawodnik do nas dołącza – mówi szkoleniowiec Andrea Anastasi.

Zanim środkowy przyjedzie do Gdańska, stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów, które rozpoczyna się w ten czwartek w Krośnie. Kadra, z Niemcem w składzie, przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów, które odbędą się na początku września w Warnie i Płowdiw w Bułgarii.

Źródło: inf. prasowa

Źródło zdjęcia: inf. prasowa

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz