#VolleyNews: Kolejny Serb w Arcada Galati!

SerbiaChoć sporo zespołów przygotowało już skład na następny sezon klubowy wciąż możemy oczekiwać ciekawych wiadomości o najnowszych siatkarskich transferach. Nietypowy kierunek transferowy obrał jeden ze złotych medalistów tegorocznej edycji Ligi Światowej. Nikola Rosić przenosi się do Arcada Galati! 

Nikola Rosić ma na koncie wiele sukcesów z reprezentacją Serbii. Oprócz tegorocznego tryumfu w Lidze Światowej to na przykład srebro tych rozgrywek w 2015 roku oraz brąz Mistrzostw Europy rozgrywanych w 2013 roku. Również w karierze klubowej ma wiele znakomitych osiągnięć. Zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Niemiec(2010, 2011) z drużyną VfB Friedrichshafen. W poprzednim sezonie występował w barwach PV Lugano, z którym wywalczył tytuł Mistrza Szwajcarii. Wcześniej reprezentował rumuński klub, Tomis Konstanca, co zaowocowało tytyułem Mistrza Rumunii. W kolejnym sezonie klubowym powraca do Rumunii! Serbski libero wybrał jednak, klub Arcada Galati, aktualnego Mistrza Rumunii.

Nikola Rosić będzie trzecim Serbem w Arcada Galati! Dołączy do: Bojana JanicaNemanja Radovica. Rumuński klub ściągnął także do siebie, Alexandera Safonova, rosyjskiego środkowego, który dotąd występował w barwach Biełogorie Biełgorod.

źródło: worldofvolley.com/ oprac.własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz