#VolleyNews: Kolejny z reprezentantów Serbii zagra w Bydgoszczy!

110760779522-letni zwycięzca tegorocznej Ligi Światowej to według kibiców Łuczniczki najciekawszy transfer sezonu.

 

 

 

 

 

Mierzący 202cm Milan Katic trafił do Bydgoszczy po wypożyczeniu ze Skry Bełchatów, do której przeszedł z Galatasaray Stambul, wcześniej reprezentował barwy miejscowej Vojvodiny. W Turcji nie udało mu się osiągnąć zbyt wiele – siódme miejsce w lidze dla tak młodego i utalentowanego zawodnika z pewnością nie jest szczytem marzeń, dlatego też 22-letni przyjmujący pożegnał się z ligą turecką.

Serb jest przyzwyczajony do sukcesu – wraz ze swoim pierwszym klubem, OK Vojvodiną Nowy Sad, trzykrotnie zdobywał Puchar Serbii i wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Challenge w 2011 roku. Młody siatkarz bardzo dobrze odnajduje się także w piłce reprezentacyjnej, gdzie oprócz wygranej w tegorocznej edycji Ligi Światowej, może poszczycić się złotymi medalami przywiezionymi z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Kadetów z tego samego roku.

Co ciekawe, Katic ponownie zagra w tym samym zespole z Igorem Yudinem, którego zna z przygody w lidze tureckiej.

Źródło: luczniczkabydgoszcz.pl, sputniknews.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz