#VolleyNews: Kolejny Kubańczyk z problemami

KUBAReprezentacja Kuby znajduje się na 13. miejscu w rankingu FIVB. Zawodnicy z tamtego kraju są znani na całym świecie. Niestety mają oni problemy…

Jak wiemy Kubańczycy nie mogą wyjeżdżać i grać w siatkówkę w klubach poza własną ojczyzną. Jest to bardzo niekorzystne dla ich sportowego rozwoju. Zawodnicy muszą uciec z kraju i nie mogą do niego powrócić. Z takim problemem borykał się jeden z najlepszych siatkarzy świata – Wilfredo Leon, który zdecydował się na grę w klubach europejskich.

W podobnej sytuacji jest Salvador Hidalgo Oliva. Gracz ten mimo, iż ma pochodzenie niemiecko-kubańskie, a urodził się w Rosji nie dostał potrzebnych dokumentów od państwa, aby opuścić Kubę.

Niestety drzwi przed światową siatkówką są zamykane przed młodymi, utalentowanymi zawodnikami. Na pewno jest to duża strata. Nie tylko dla samych siatkarzy, ale również i dla nas – kibiców. Bo co by było gdyby Wilfredo Leon nie zdecydował się na “ucieczkę” z kraju?

źródło: http://www.worldofvolley.com/

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz