#VolleyNews: Kolejne rozstania w Biełogorie Biełgorod

flaga-Rosja1Trener i prezes Biełogorie Biełgorod nie uważa ostatniego sezonu za zbyt udany. Dowodem na to są liczne zmiany, na które zdecydował się Giennadyj Szypulin. Nie tak dawno postanowił rozstać się ze swoim asystentem, Wadimem Chamutckichem. Okazuje się jednak, że to nie jedyne zmiany w tym zespole.

Brązowy medal Mistrzostw Rosji najwidoczniej nie jest satysfakcjonującym osiągnięciem dla Szypulina. Warto zaznaczyć, że w sezonie 2015/2016 było to jedyne osiągnięcie klubu. Biełogorie było bliskie awansu do Final Four Ligi Mistrzów. Na drodze do Krakowa stanęło wówczas Trentino. Z kolei w finałowej potyczce krajowego pucharu drużyna uległa najlepszemu klubowi Starego Kontynentu, Zenitowi Kazań.

Dlatego nikogo nie powinna dziwić wymiana połowy składu. Już jakiś czas temu informowaliśmy, że Aleksandr Kosariew zdecydował się zakończyć karierę. Z Biełgorodu jednak nie odejdzie, ponieważ będzie pracować w sztabie szkoleniowym. Oprócz niego pozostanie także kilku zawodników: Roman Daniłow, Roman Martyniuk. Nie zabrakło miejsca dla dawnych lub wciąż aktualnych reprezentantów kraju: Siergieja Tietiuchina, Tarasa Chteja, Dmitrija Muserskiego czy Artioma Smoliara. Ponadto do seniorskiego składu dołączą następujący siatkarze: Aleksandr Safonow, Kirił Makeszyn, Paweł Nikołajenko czy Roman Poroszyn. Co ciekawe, Nikołajenko i Poroszyn mieli okazję reprezentować barwy drużyny podległej Biełgorodowi, Technolog – Biełogorie, w poprzednim sezonie.

Jeśli chodzi o wyżej wspomniane rozstania, niektóre mogą zaskoczyć fanów rosyjskiej siatkówki. Na pewno wiadomo, że z ekipy odejdzie aż dwóch rozgrywających: Sergiej Antipkin oraz Konstantin Lesik. Ponadto Szypulin zdecydował się rozwiązać kontrakt z parą przyjmujących: Dmitrijem Krasikowem oraz, znanym z reprezentowania barw Asseco Resovii Rzeszów, Marko Ivoviciem. Oprócz nich klub opuszczą także libero, Roman Bragin, i środkowy Rusłan Hanipow.

Źródło: belogorievolley.ru / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz