#VolleyNews: Kadeci triumfatorem turnieju Nadziei Olimpijskich

Flaga_PolskiNa ustach wielu kibiców pojawiał się temat Igrzysk Olimpijskich. Jednak nie należy zapominać, że reprezentacja Polski to nie tylko doświadczeni i utytułowani seniorzy. Za jakiś czas na ich miejscu pojawi się kolejne młode pokolenie.

W Czechach odbył się turniej Nadziei Olimpijskich, znany w siatkarskim świecie jako Olympic Hopes. Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy, którzy tryumfowali w całym turnieju. W finałowym meczu nie dali szans swoim rywalom, drużynie z Finlandii. Pokonali ich pewnie w trzech setach – do 20, 19 i 18. Warto zaznaczyć, że biało-czerwoni nie przegrali ani jednego spotkania w całych rozgrywkach.

Zadowolenia z wyniku nie krył szkoleniowiec młodych siatkarzy. Jednak zauważa, że mimo wygranej zdarzyły się także błędy.

Z Finlandią zagraliśmy najlepszy mecz w turnieju. Olympic Hopes był bardzo dobrym sprawdzianem. Każdy z zawodników dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Zebraliśmy sporo informacji na temat naszych umiejętności i wiemy, nad czym trzeba popracować – przyznał trener kadetów, Maciej Zendeł.

Jednak złote medale na szyi, to nie jedyny sukces. Zawodnicy zostali nagrodzeni także indywidualnie – najlepszym punktującym został Tomasz Stysiak, a MVP turnieju – Szymon Jezierski.

Źródło: pzps.pl

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz