Auckland University Research Projects Mini Marketing Case Study Wordpress Resume Theme Squareroot File And License El Presidente Movie Review Creative Writing Jobs Freelance Packer Duties Resume

#VolleyNews: Jesteśmy gotowi na wielki powrót?

raul-lozanoJeżeli Stephane Antiga nie przekona działaczy PZPS-u do pozostawienia go na stanowisku trenera, istnieją duże szanse na ponowną współpracę z jednym z najlepszych trenerów świata.

 

Wśród kandydatów do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski wymieniano tak znamienite nazwiska jak Daniel Castellani, Radostin Stoychev czy Ferdinando de Giorgi. Okazuje się, że chętnych jest nieco więcej, a ostatnio najczęściej rzucane są dwa nazwiska – Javier Weber i dobrze znany polskiej publiczności Raul Lozano. Pierwszy z nich trenował reprezentację Argentyny, która za czasów jego kadencji m.in znalazła się tuż poza podium Ligi Światowej 2011. Jako były zawodnik może poszczycić się trzykrotnym udziałem w igrzyskach olimpijskich i brązowym medalem zdobytym podczas turnieju w Seulu. Jako trener doprowadził Argentyńczyków do piątego miejsca w Londynie.

Raul Lozano z kolei topostać kultowa – w 2006 roku pozwolił cieszyć się kibicom z drugiego w historii i pierwszego od 1974 roku medalu mistrzostw świata. W swojej karierze trenerskiej osiągał sukcesy na większości najważniejszych imprez siatkarskich świata. Siatkarski mundial, Liga Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar CEV, krajowe trofea. Brakuje mu tylko podiów mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich. Jeżeli obejmie funkcję trenera, pierwszą szansę będzie miał już za rok i to w Polsce, podczas mistrzostw Europy 2017.

Źródło: przegladsportowy.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz