#VolleyNews: Ivan Miljković uzupełnia skład mistrza Turcji

miljkovićJeden z najbardziej znanych siatkarzy na świecie, zagra w tureckim Halkbanku Ankarze. Ivan Miljković dołączy do ekipy mistrza Turcji, który przed nadchodzącym sezonem przeszedł rewolucję kadrową. 

Po rozgrywkach 2015/2016, Halkbank Ankara, który został mistrzem Turcji oraz pokazał się z dobrej strony w Lidze Mistrzów, doznał ogromnych zmian pod względem składu drużyny jak i sztabu szkoleniowego. Wielu zawodników, którzy z powodzeniem reprezentowali barwy tego klubu, postanowiło opuścić Turcję ze względu na zagrożenia terrorystyczne. Na taki krok zdecydował się Michał Kubiak, Tsvetan Sokolov oraz rozgrywający Dragan Travica i francuski środkowy Kevin Le Roux. W szeregach Halkbanku Ankary zobaczymy jednak w przyszłym sezonie Dicka Kooya, byłego gracza ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Zmiana zaszła także na stanowisku trenera mistrza Turcji. Lorenzo Bernardiego zastąpi Camillo Placi.

Oprócz wielu strat, związanych z odejściem siatkarzy z tureckiego zespołu, włodarze klubu poinformowali także o pozyskaniu nowego gracza, Ivana Miljkovicia. 36-letni atakujący przeniósł się z Włoch, gdzie występował przez rok w drużynie Cucine Lube Banca Marche Civitanova.

„Cieszę się, że turecki zespół uznał, że nadal mam możliwość gry na najwyższym poziomie i mogę osiągnąć sukces. Udało nam się zawrzeć umowę w bardzo prosty sposób i mam zamiar grać w kraju, gdzie spędziłem najpiękniejsze pięć lat w mojej karierze. Co więcej, jestem zaznajomiony z klubem, grałem już z kilkoma graczami z tego zespołu i jestem bardzo zadowolony, że nasze cele są takie same. Jest to wygrywanie. Mam nadzieję, że możemy poprawić naszą sprawność fizyczną w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby być gotowym do rozpoczęcia rozgrywek w październiku. Liga jest bardzo silna, podobnie jak w latach ubiegłych, z wieloma doskonałymi zawodnikami z zagranicy. Jestem również zaskoczony poziomem organizacyjnym zespołu. Po raz pierwszy, wszystko jest gotowe na nowy sezon i nie ma jakichkolwiek problemów. Postaram się wrócić w ten sam sposób na boisko” – powiedział Ivan Miljković.

Źródło/fot.: worldofvolley.com / inf. własna / przegladsportowy.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz