#VolleyNews: Gwiazdy światowej siatkówki w katowickim szpitalu

szpitalGiba i Nalbert odwiedzili wczoraj dzieciaki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

W poniedziałek Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach gościło naprawdę znamienite osoby. Dzieci z oddziałów: Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii Dziecięcej oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej odwiedzili Giba i Nalbert.

Wizyta ta wzbudziła wiele pozytywnych emocji zarówno w małych pacjentach, jak i rodzicach i personelu. Przez dwie godziny siatkarze pozowali do zdjęć, rozdawali autografy, drobne upominki oraz udzielali wywiadów. Ich podejście do dzieci, uśmiech i bezpośredniość spowodowały, że nie było małej twarzy, która nie odzwierciedlałaby prawdziwej radości.

Sam Giba zapewnił, że traktuje te dzieci z szacunkiem i zrozumieniem. Jak możemy dowiedzieć się z jego książki, sam chorował kiedyś na białaczkę dlatego wie, jak trudny jest to okres dla całej rodziny.

“Cieszę się, że dziś choć przez chwilę mogłem dać tym dzieciom odrobinę radości” – powiedział.

Zachwycona wizytą Brazylijczyków była dr Justyna Dubiel, psycholog kliniczny w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

“Dzieci w szpitalu potrzebują takich wydarzeń, mogą dzięki nim odetchnąć od szpitalnej codzienności, trosk, obaw i nudy. Radosna atmosfera wielkiego wydarzenia sprzyja rozluźnieniu, odreagowaniu napięć i kapitalizacji pozytywnych emocji, które mają bezpośredni wpływ na stan zdrowia dzieci. Radość, śmiech, pozytywna ekscytacja, nadzieja, optymizm, – to wszystko sprzyja mobilizacji systemu odpornościowego, szybszej rekonwalescencji po operacjach, rehabilitacji fizycznej i psychicznej” – powiedziała.

Źródło/Foto:sport.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz